1. ŽNL: Sandro Klić debitirao pobjedom, Dario Valić hat-trickom ispratio goste

Nedjelja, 05. studenog 2023. 17:35 Napisao/la  Kristian Sirotich

Predvođeni razigranim Denisom Randeljom i Dariom Valićem nogometaši Rječine upisali su važnu pobjedu protiv neprepoznatljivo lošeg Lošinja

Nogometaši Rječine s Divim ribama slave pobjedu protiv Lošinja
Nogometaši Rječine s Divim ribama slave pobjedu protiv Lošinja Foto: Kristian Sirotich

Prva županijska nogometna liga, 9. kolo

RJEČINA – LOŠINJ 5:0

Igralište NK Rječina. Gledatelja: 200

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 D. Valić (13), 2:0 Randelj (30), 3:0 D. Valić (60), 4:0 Randelj (64), 5:0 D. Valić (89)

Žuti kartoni: Franović (Rječina), Stojanović, Uzelac, Kalanj (Lošinj)

RJEČINA: Forgić, Dujmić, Valenta, L. Valić (69 Kovačić), Božanić, Kaurin (62 A. Valić), Marković (69 Pilčić), D. Valić, Magaš (62 Zoretić), Randelj, Franović (51 Tomljenović).

LOŠINJ: Andrijčić, Matešić (77 Benvin), Gršković, Francišković (85 Benvin), Dlaka, Faflja, Uzelac, Kalanj, Stojanović, Matić (77 Dumenčić), Ivić.

Najkraći mogući sažetak onoga što se zbivalo na dvoboju Rječine i Lošinja mogao bi glasiti ovako: Sandro Klić debitirao je pobjedom na klupi svog matičnog kluba, Dario Valić hat-trickom je zaključio svoj nedjeljni nastup, a momčad Lošinja kao da na utakmici nije niti bila.

Dolazak nekadašnjeg topnika Rijeke i Zagreba na klupu Rječine kao da je malo probudio nogometne Dražice, što zbog Sandra, što zbog činjenice da je kiša ipak stala padati, na tribinama se okupio zavidan broj ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu.

S vremena na vrijeme kroz sive oblake stidljivo su provirivale i zrake sunca, možda baš utakmica protiv Lošinja označi i stidljivo buđenje Dražičana, koji su u sezonu ušli jako dobro, a onda zaredali serijom loših rezultata i ostali na začelju ligaške ljestvice.

Na radost domaćih navijača i za navijanje uvijek raspoloženih Divih riba, debi Sandra Klića protekao je u jednoj opuštenoj atmosferi na terenu i oko njega, pridonijeli su tome i nogometaši Lošinja koji su bili tek nijemi promatrači onoga što se u nedjelju zbivalo na pedantno pripremljenom dražičkom travnjaku.

Od prve do posljednje minute dvoboja Lošinjani kao da su mislima bili negdje drugdje, domaća momčad nametnula se posjedom, zavladala terenom, u petoj minuti razigrani Denis Randelj je prvi put zaprijetio gostujućem vrataru Antoniu Andrijčiću, u 13. minuti Dario Valić je prvi put na jučerašnjoj utakmici matirao goste.

Činjenica da nije uslijedila nikakva reakcija gostujuće momčadi uvelike je olakšala posao domaćinima, pa je u 27. minuti udarac okušao i Mauro Magaš, a tri minute kasnije Denis Randelj atraktivno polu-volejem zaključio jednu brzu kontru po desnoj strani – 2:0.

U 35. i 36. minuti Randelj je pokušao s dvadesetak metara iznenaditi Andrijčića, jedan je udarac vratar Lošinja obranio, u drugom nije bilo preciznosti.

Niša se bitno nije promijenilo niti nakon predaha, u 60. minuti Andrijčić je loše ispucao jednu loptu, prihvatio ju je Luka Valić, probio se po lijevoj strani i povratnom loptom pronašao Daria Valića – 3:0.

Četiri minute kasnije Denis Randelj i Dario Valić su minijaturom izbacili zadnju gostujuću liniju, akciju je okončao Randelj lijepim i preciznim udarcem (4:0), minutu prije nego je glavni sudac odsvirao kraj točku na „i“ stavio je Dario Valić, gostujuća momčad još je jednom „zaspala“, a Valić izašao sam pred Andrijčića i lakoćom poentirao – 5:0.

Nekoliko trenutaka kasnije nogometaši Rječine s najmlađim i najvatrenijim navijačima slavili su pobjedu koju su posvetili donedavnom treneru Danijelu Gržinčiću.

Sandro Klić zadovoljno je izašao iz svlačionice domaće momčadi po završetku utakmice.

- Zadovoljan sam, kako ne bih bio zadovoljan, ali ova utakmica nema baš previše veze sa mnom. Ovo je pobjeda trenera Danijela Gržinčića i njemu ćemo je posvetiti. Premalo sam tu da bih mogao reći da je ovo neki moj potpis. Jednostavno, dečki su odreagirali na najbolji mogući način, dali su sve od sebe i rezultat je vidljiv. Samo želim da sada ovako i dalje nastavimo, da se dignemo u gornji dio ljestvice jer ovaj klub to zaslužuje. Kvaliteta je neupitna, imamo dovoljno igrača, tri sam ih morao otpisati za ovu utakmicu, samo moramo ovako nastaviti. Uspijemo li u tome ne vidim razloga zašto ne bismo bili pri vrhu, rekao je Sandro Klić.

U dijametralno suprotnom raspoloženju bio je nakon utakmice Marinko Batistić, trener Lošinja.

- Ovo je naša najlošija utakmica ove sezone. Ne znam je li tako moralo biti, ne opravdava nas da smo igrali u četvrtak protiv Vihora, ne opravdava nas što nismo bili kompletni. Nismo imali energije, ostavili smo dojam kao da smo zadovoljni onim što smo do sada napravili u sezoni. Možda nam dobro dođe jedna ovakva utakmica da nas malo spusti na zemlju, imam osjećaj kao da smo u Dražicama prolili svo ono mlijeko što smo ga prikupili do sada. Nadam se da ćemo se trgnuti i da ćemo zadnja tri kola odraditi onako kako treba, ako ni zbog čega drugoga, onda da budemo pošteni sami prema sebi, rekao je Marinko Batistić, trener Lošinja.