PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Orijent svladao Cres i zasjeo na vrh ljestvice

Subota, 27. rujna 2014. 18:12 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 4. kola: Orijent - Cres 4:0. Nisu se ostvarile najave o mogućem iznenađenju Cresana na Krimeji

Prva ŽNL - 4. kolo

ORIJENT 1919 - CRES 4:0

Stadion Krimeja. Gledatelja 300.

Sudac: Milan Kukuljan (Potkilavac)

Strijelci: 1:0 Buršić (6) 2:0 Leskur (60) 3:0 Buršić (69) 4:0 Mikulić (71)

Žuti kartoni: Brkljača (Orijent) Polegubić, Kovčalija, Lapov (Cres)

ORIJENT 1919: Herman, Brkljača (81 Pleše), Leskur, Nemetz, Inić, Smolić-Ročak (46 Mrvčić), Buršić, Babić, Mikulić (81 Bakarčić), Juničić, Barišić

CRES: Zmajla, Kaljčić, Vulin (46 Perčić), Matovina. Kovčalija, Polegubić, Kovačić, Abram, Sedlić (51 Marelja), Zubović, Lapov

Nisu se ostvarile najave Cresana o mogućem iznenađenju na Krimeji. U derbiju četvrtog kola Prve županijske lige Orijent je lagano i vrlo uvjerljivo slavio, rezultatom 4:0.

Prvih četrdeset i pet minuta na Krimeji proteklo je u dominaciji domaće momčadi koja je bez većih poteškoća kontrolirala tijek susreta. Trebalo je tek šest minuta da 17-godišnji Orijentov ofanzivac Josip Buršić zabije za vodstvo crvenih pred tristotinjak gledatelja na Sušaku. Svi pokušaji dosad vrlo nezgodnih otočana temeljili su se na pokojoj krivoj procjeni domaćeg posljednjeg reda, nogometaši Gaetana Negovetića nisu u prvom dijelu uspijeli ukomponirati suvislu akciju ispred domačih vrata, pa se na predah otišlo sa zasluženim vodstvom Orijenta.

Igrači Denisa Lopca mogli su do poluvremena i povećati svoje vodstvo, od nekolicine prilika valja izdvojtii onu Stjepana Mikulića iz 25. minute koju mu je na lijevom boku iskreirao Leskur, no završni doticaj lopte glavom nije bio dovoljno jak kako bi svladao gostujućeg vratara Zmajlu. Orijent je od početka namentuo svoj ritam kratkim pasevima, lopta je pretežno bila na travnjaku što je odgovaralo Lopčevim postavkama, ali i očima domaćih navijača koji se u sve većem broju vraćaju na Krimeju.

Prava opsada gostujućeg gola nastavljena je u drugom poluvremenu u kojem je Orijent do kraja kapitalizirao premoć na travnjaku. Igrala se 60. minuta kada Leskur glavom nakon Juničićevog kornera posprema za 2:0, a u raspomu od 69. do 71. minute jioš se dvaput zatresla creska mreža. Najprije Buršić, pa onda i Mikulić nakon greške vratara Zmajle postavljaju konačnih 4:0.

Trećom uzastopnom pobjedom nogometaši Orijenta zasjeli su na prvo mjesto ljestvice. Sljedeće vikenda putuju na noge Lovranu.