PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Orijent svladao Borac, dva isključenja Bakrana

Subota, 08. studenog 2014. 15:44 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 10. kola: Orijent - Borac 1:0.  Juničić ruši Radiškovića, igrač Borca pokušao je nasrnuti na Juničića

Prva ŽNL - 10. kolo

ORIJENT 1919 - BORAC 1:0

Stadion Krimeja. Gledatelja 200

Sudac: Davor Tadić (Rijeka) 6

Strijelac: 1:0 Juničić (45)

Žuti kartoni: Inić, Juničić, Buršić (Orijent 1919), Radišković, Marković, Dukađin, Mohorić (Borac)

Crveni karton: Nađ (43 - preoštar start),  Radišković (54 - drugi žuti)

ORIJENT 1919: Stipanov 6.5 - Brkljača 6, Nemetz 6.5, Inić 6, Leskur 6 - Živulić 6, Čubelić 6.5, Smolič-Ročak 6.5 (80 Guerieri -), Juničić 7 - Mrvčić 6 (60 Buršić 6), Barišić 6 (76 Babić -)

BORAC: Kutija 6 - Grbac 5.5, Mujdžić 5.5, Zaharija 6, Mohorić 5.5 - Marković 5.5, Radišković 5, Slavujević 5.5, Klanac 6 (70 Žeželić 5.5) - Nađ 5, Dukađin 6 (88 Ristić - )

Živopisno je bilo u duelu Orijenta i Borca, makar u prvom poluvremenu. Kontrast između prvih četrdeset minuta i onih ostalih pet mogao bi se opisati i u kakvom filmskom scenariju. Nakon uspavanke, dogodila se 43. minuta u kojoj je Siniša Nađ zaradio crveni karton. Zračni dvoboj s Matejem Smolićem-Roćkom Nađ je dobio, ali uz svesrdnu pomoć ruku kojima je Orijentovog veznjaka odgurao do vlastite klupe. U zraku su bili kod aut-linije u blizini domaćeg stratega Denisa Lopca, Roćak se nezgodno zabio u klupu, sačuvala ga je tek plastična pregrada od ozbiljnije ozljede. Tribine su skočile, na terenu je zaiskrilo, sve se na sreću završilo bez zdravstvenih posljedica po nogometaše.

Rezultatske promjene do tada nije bilo. Iako je Juničić zabio na isteku 45. minute, teško da bi ostanak Nađa u igri išta promjenio. U gužve ispred vrata Kutije Leskur je vratio na udarac Juničiću koji je postigao vodeći pogodak na Krimeji. Sve do tog perioda u novinarske je bilježnice mogla ući samo prigoda mladog Živulića nakon četrdeset sekundi igre koja je završila preko gola. Obje su se momčadi koncentrirale na obrambene zadatke, gostujuća je obrana u dvostrukom bloku izdržavala prijetnje domaćih, za koje se na zagrijavanju ozljedio kapetan Igor Inić. Zaigrao je unatoč problemima, nije u momčadi bilo najboljeg strijelca Stjepana Mikulića, momčad su napustili Pleše i Štulić, koji su Orijent zamijenili Kraljevicom.

Nije prošlo dugo, a i u nastavku je počeo fizički obračun. Nakon deset minuta igre Toni Juničić ruši Radiškovića i dobiva žuti karton, nakon čega je već ranije opomenuti igrač Borca pokušao nasrnuti na Juničića.  Orijentova klupa je skočila i srušila na pod Radiškovića, nakon čega je na terenu nastao opći metež. Iza južne ograde smješteni Red Fuckersi također su uskočili u teren. Obje su klupe sudjelovale u razmjeni teških riječi, glavni sudac Tadić smirio je situaciju našavši solomunsko riješenje - bez kartona. Bakrani su zadnjih trideset i pet minuta proveli igrajući s dva igrača manje.

Unatoč tome, Borac je nekoliko puta zaprijetio do konca utakmice, dojam je bio da će uz svu brojčanu neravnopravnosti i izjednačiti budući da su domaći djelovali bezidejno i gotovo bezopasno po vrata gostiju. Rezultat je ostao nepromijenjen, gomilali su se tek kartoni, a smanjivao broj živčanih stanica gledatelja poradi slabe nogometne predstave na Krimeji.