PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Orijent i Draga podjelili bodove

Subota, 11. listopada 2014. 17:04 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 6. kola: Orijent - Draga 1:1, Lokomotiva - Kraljevica 2:1. Na Krimeji je podjela bodova bila najrealniji ishod

Prva ŽNL - 6. kolo

ORIJENT 1919 - DRAGA 1:1

Stadion Krimeja. Gledatelja 200.

Sudac: Jasmin Musulin (Rijeka) 6

Strijelci: 1:0 Barišić (47) 1:1 Frolja (51)

Žuti kartoni: Babić (Orijent) T. Sinožić, Tokić (Draga)

ORIJENT: Knežević 6, Brkljača 6.5, Leskur 6, Nemetz 6, Pleše 6, Barišić 6, Buršić 6, Babić 5.5 (70 Guerieri -), Mikulić 6, Juničić 6, Mrvčić 5 (46 Štulić)

DRAGA: Bošnjak 6, T. Sinožić 5.5 (68 Nuaj -), Živković 6, Orlović 5.5 (77 Turak -), Tokić 5.5, Ferenčak 5.5 (88 Hlanuda -), S. Šerifi 6, Rubinić 6, Rukavina 5.5 (90 F. Sinožić -), Frolja 6.5 (80 Saleš -), Kereš 6

Susret bez pobjednika odigrali su Orijent i Draga na Krimeji u sklopu šestoga kola Prve županijske nogometne lige. Draga je osvojila bod, Orijent je izgubio dva u izjednačenoj utakmici.

Prvo poluvrijeme prikazalo je izjednačenu igru s puno okomitih kretanja Orijentaša, koja bi u pravilu zastala kada bi napadačka linija došla pred gostujuće stopere. Ili bi se Mikulić, Juničić odnosno Mrvčić spetlajli pred šesnaestercem Drage, ili b i Bošnjak branio, kao što je to činio u 12. minuti. Tada se Leskur uputio u solo-prodor po lijevoj strani te završio akciju s lijeve strane udarcem koji je Bošnjaku poslužio tek kao zagrijavanje rukavica. Tek minutu kasnije dogodila se možda i najizglednija prilika prvog dijela za Orijent. Leskur je fino uposlio Buršića, mladić se našao sam pred golom, ali glavni sudac Musulin označuje zaleđe.

Musulin je bio glavni akter priče u 33. minuti, zajedno s gostujućim trenerom Mikulićem. Najprije ga upozorava da ne prelazi trenerski prostor, na što mu ovaj pogrdno odgovara, a netom kasnije na terenu je Toni Sinožić oštro startao na Luku Barišića, kada je zaiskrilo na tribinama. Sinožić i trener Mikulić dobivaju kartone, prvi zbog prekršaja a drugi zbog prigovora, a kolateralna žrtva ispao je Tokić, kojeg Musulin također opominje zbog prigovora na njegove odluke.

Što se nogometa tiče, Dražani nisu pokazali puno. Tek su nekoliko puta završavali akcije u napadu, uglavnom beznačajnog karaktera u kontekstu rezultata, pa domaća obrana nije imala prevelikih problema sa zaustavljanjem njihovih akcija. Orijent je zaprijetio još dvaput, najprije je Nemetz (23) imao izglednu poziciju za udarac nakon gužve u kaznenom prostoru, no puca traljavo, kao i u 39. minuti Barišić. Sam si je iskreirao mogućnost, namjestio poluvolej, no nedostajalo je siline pa je tako do velikog odmora rezultat ostao nepromjenjen.

Samo su dvije minute igre u nastavku bile dovoljne da Orijent povede. Akciju je s desna povukao Brkljača, zatim oštro zavrnuo u sredinu gdje je volejem od stative pogodio Luka Barišić. Bio je to potez utakmice koji je tristotinjak okupljenih na Krimeji podignuo na noge. Tri minute kasnije moglo je doći do izjednačenja, Nemetz je krivo procjenio let lopte u obrani, u priliku je došao Rukvaina, ali Knežević brani i čuva vodstvo Orijenta. Samo do 51. minute kada Frolja pogađa iz slobodnog udarca za poravnanje, plasiranu loptu Knežević nije mogao ukrotiti.

U 73. minuti mogao je Orijent ponovno povesti, ubačaj Brkljače odbio se na putu do kaznenog prsotora, no Mikulić se nije snašao pred golom Bošnjaka. Priliku je dvije minute kasnije imao Šerifi s druge strane, na ubačaj Frolje prejako je pucao pa je sve završilo udarcem preko gola. Ostalo je na koncu 1:1, Draga može biti iznimno zadovoljna osvojenim bodom na Krimeji.

LOKOMOTIVA - KRALJEVICA 2:1

Omladinsko igralište. Sudac: Mario Vučetić (Kostrena).

Strijelci: 1:0 Popović (33'), 1:1 Franko (63'), 2:1 Jovanović (68').

Žuti kartoni: Šupraha, Devčić, Marušić (Kraljevica).

LOKOMOTIVA: M. Perković, Šolaja, Oštrić (od 85' Daidžić), Fumić (od 64' Lacković), Crnovršanin, Mataija, Bonicioli, Kovačić, Popović (od 87' Kelemndi), Pašuld (od 74' B. Perković), Begić (od 59' Jovanović).

KRALJEVICA: Bilen, Perišić, Šupraha (od 85' Stević), Šegota, Marušić, Rubinić, Franko, Burić, Mijolović, Devčić, Švrljuga.

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Kraljevicu i zadržali priključak za vodećim Orijentom. Tri boda domaćinu donio je Siniša Jovanović koji je u igru ušao u 59. minuti, a osam minuta kasnije zatresao mrežu za tri boda.