PRVA ŽUPANIJSKA NL

Vihor do vrha napunio mrežu Rabljana

Nedjelja, 06. rujna 2015. 19:39 Napisao/la  SC

Rezultai 1. kola: Kraljevica - OŠK 3:2, Klana - Zamet 3:1, Cres - Borac 2:0, Vihor - Rab 11:0

Prva ŽNL - 1. kolo

KRALJEVICA - OŠK 3:2

Stadion Milana Ružića Minte. Gledatelja: 135.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Štulić (11) 1:1 Mašić (31-11m) 2:1 Devčić (49) 3:1 Burić (52)đ 3:2 Škoda (56)

KRALJEVICA: Bilen, Stanišić, Perišić, Šegota, Pleše, Vujnović, Štulić, Burić, Maretić (65 Crnić), Devčić, Tomić

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Žuvić, Đunđek, Toić, Prpić (68 Josipović), Škoda, Turčić (78 Kljutić), Šare, Dajdžić, Kurolt

Vrlo zanimljivu utakmicu, prepunu šansi, golova, lijepih poteza, ali i početničkih pogrešaka u susretu prvih susjeda, podjeljenog u gledalištu, pratilo je samo 125 gledatelja. Samo, jer utakmice ova dva kluba zbog blizine i brojnih poznanstava, u pravilu prati oko 180 prijatelja nogometa u nižimligama. Šteta, jer su mnogi prijatelji nogometa ostali kod kuće pratiti „vatrene“. Nogomet bez kalkulacija, poštenog pristupa, bez čuvanja nogu, glumljenja i prenemaganja igrao se je na Oštru, na lijepo uređenom stadionu Milana Ružića Minte.

Ako zbog ničega drugog, onda je na stadionu u Kraljevici trebalo biti početkom drugog poluvremena, zbog majstorije iskusnog domaćeg igrača Vanje Devčića,, koji je davao golove i u Vinodolu, Crikvenici, na terenima malog nogometa u dresu nekad uspješnog Portića...

Vodeći pogodak Kraljevice za 2:1 bio je pravo remek djelo. Rijetko viđen pogodak na terenima regije, ali i šire. Klasični, atraktivni volej udarac sa 22-23 metara uletio je u spoj prečke i stative, popularnu „devedesetku“. Zapljeskali su svi na terenu – svaka čast...

Kraljevica je povela golom Štuliča, nakon što je dobri vratar OŠK Omišlja, Jedrlinić tri puta izbijao loptu, a domaći napadači doščli sve bliće golu. Na kraju je izostala reakcija, a Štulić je postigao gol sa 4-5 metara – 1:0.

Gosti su izjednačili iz kaznenog udarca. Igranje rukom, a jedanaesterac je odlično izveo Mašić. Bilen je krenuo na suprotnu stranu od lopte – 1:1. Gosti su se pribojavali, jer su u kup-utakmici protiv Vihora dva puta propustili sa istog mjesta pogodak. Dobro izvedeni udarac mladog strijelca, jednog od čak 9 igrača zaštićenog godišta, koji su istrčali u ovoj utakmici.

Sjajno razdoblje igre odvijalo se je nakon pola sata, pa sve do odmora. Napadi su se izmjenjivali, a Bilen i Jedrlinić obranili su veliki broj teških lopti. Krajem odmora kopni snaga, a počinje berba žutih kartona na obje strane. Uglavnom zbog prigovora i simulacija, ali je bilo i žestokih uklizavanja.

Početkom nastavka slijedi potez dana Vanje Devčića, a već u idućem napadu Burić mijenja pravac lopte, i bilijardskom preciznošću lopa pronalazi sam desni kut nemoćnog golmana gostiju – 3:1.

Igrači gostiju uspijevaju smanjiti rezultat, nakon poklona vratara Bilena, što je pravi kuriozitet kod ovog vrsnog golmana. Stjecao se je dojam da je loptu mislio boksati, ali ju je dodao na nogu Škodi, koji ga je lakoćom lobovao sa 7-8 metara.

Do kraja utakmice ostalo je dosta vremena za eventualne promjene rezultata, ali je veliki tempo dosta iscrpio igrače, a izmjene nisu bile na razini igrača koji su bili na terenu.

Sa nekoliko dobrih poteza istakao se je Siniša Tomić, ali je bio u završnici dosta usamljen. Kod gostiju još uvijek najviše dobrih lopti dolazi od Marina Prpića, koji je nakon udarca u nogu ostatak vremena odstatirao.

Kod Kraljevice vrlo dobri kreator igre Edi Burić i poduzimljivi Vanja Devčić, kao i oba vratara koji su imali obilje posla. (S. Lončarić)

KLANA - ZAMET 3:1

Stadion na Grašćini. Gledatelja 100

Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Šimunović (12), 2:0 J. Laginja (35), 3:0 J. Laginja (51), 3:1 Krunić (65).

Žuti kartoni: Šimunović, Raspor, Stanić (Klana), Rupčić, Mahmut, Morožin (Zamet).

KLANA: Raspor 7, Sanković 7, Stanić 7.5, Marko Jerbić 7, Vrsaljko 7, Simčić 7, Mario Jerbić 7 (60 Ćaćić -), J. Laginja 8 (65 Krešić -), Šimunović 7 (70 Bradašević -), Corallini 7,5 (63 Klobučar -), I. Laginja 7 (55 Kalinić -).

ZAMET: Poropat 5,5, Mahmut 5, Rupčić 5, Barkić 5,5, Modrić 5,5, Mumiši 5, Peccolaj 5, Božičević 5, Morožin 5, Grgurić 5,5, Polan 5 (51 Krunić 5,5).

U 12 minuti Corallini je nabacio loptu iz kuta igrališta, Šimunović je bio brži od vratara Poropata i čelom izbliza zatresao mrežu pod prečkom, 1:0.

Nakon malo više od pola sata Josip Laginja je, sa dvadesetpet metara, ljevicom pogodio mrežu u desnim rašljama, 2:0. Potez utakmice!

Šest minuta nakon predaha u svlačionicama Sanković je, iz kuta igrališta, nabacio pred vrata, Ivan Laginja povratnom loptom namjestio priliku prezimenjaku Josipu, koji je ponovno ljevicom tukao po travi i mreža se zatresla u desnom kutu, uz vratnicu, 3:0.

U 65. minuti Riječani su ublažili poraz, nakon poigravanja klanjske obrane. Marko Jerbić prekratko je vratio Rasporu, koji je presjekao loptu, na kraju je Krunić gotovo iz mrtvog kuta pogodio suprotni, desni donji kut, 3:1.

Klanjci su propustili brojne prilike i uvjerljiviju pobjedu. Ostaje dojam da je sudac Perkov bio prestrog kod izricanja šest javnih opomena. (O. Valenčić)

CRES - BORAC 2:0

Igralište Dari. Gledatelja 100

Sudac: Davor Tadić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Jerneić (42) 2:0 Perčić (74-11m)

Žuti kartoni: Crnovršanin (Cres), Dukađin, Mlinarić (Borac)

CRES: Zmajla, Filipas (88 Vucić), Oštrić, Crnovršanin, Jerneić, Brnić (46 Zubović), Vunduk, Martuslović, Šneler, Kučinić, Perčić.

BORAC: Nedić, Franko, Polić, Dukađin (89 Tomić), Spajić, Slavujević, Grbac (61 Tomiek), Klanac (86 Mršić), Nađ (79 Žeželić), Sedlić, Mlinarić.

Nogometaši Cresa očekivano su ostvarili pobjedu protiv Borca, ali teže nego što su očekivali:

Vidjelo se da igramo prvu utakmicu u sezoni, nismo igrali dobro, igrali smo nepovezano. Borac me ugodno iznenadio, posebno prema naprijed, mladi su i brzi. Dobro je što smo postignuli pogodak pred kraj prvoga poluvremena, pa je u nastavku bilo lakše igrati. Imali smo još nekoliko prilika, na kraju je dobro završilo, kaže iskusni Josip Jerneić, koji je prvim pogotkom olakšao posao svojoj momčadi.

Cres se spominje kao  glavni favorit prvenstva:

Mi ćemo pokušati biti prvi, ali svi u ligi igraju nogomet, ima još nekoliko jako dobrih momčadi i nitko ne može reći da će biti prvi. Za nas je bitno da smo pobijedili u prvoj utakmici zbog samopouzdanja, posebice što svi govore da smo favoriti u prvenstvu. Tako će nam biti cijelu sezonu, moramo se što prije na to naviknuti. Vjerujem da ćemo iz kola u kolo biti sve bolji, zaključuje Jerneić.

VIHOR - RAB 11:0

SRC Zablaće, Baška. Gledatelja 200

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Dragović (3) 2:0 Brlošić (17) 3:0 Brozić (51) 4:0 Dragović (58) 5:0 Dragović (61) 6:0 Brlošić (63) 7:0 Brozić (69) 8:0 Brlošić (74) 9:0 Brlošić (75) 10:0 Brlošić (79) 11:0 Dragović (84)

Žuti karton Beg (Rab)

VIHOR: Raković (78 Bolonić), Kosić, Morić (61 Tkalec), Petir (72 De La Cruz), Hadžiomerović, Brozić, Gašpar, Bajčić (46 Baković), Brlošić, Dragović, Grbec (46 Kušt)

RAB: Grgurić, Beg (46 Subašić), Žentil, Žikić, Pahljina, Vulelija, Antešić, Ivić, Buza-Vidas, Ivče, Dedić

Nogometaši Vihora nastavili su u prvoj županijskoj tamo gdje su stali u drugoj županijskoj ligi, novaci u ligi do vrha su napunili mrežu Raba u prvoj utakmice ove sezone. Golgeterski niz u novoj sezoni nastavio je Brlošić, peterostruki strijelac protiv Raba. Pridružio mu se razigrani Dragović, koji je postigao četiri pogotka.

- Mislio sam da će ići puno teže, ali ovo je sjajan rezultat za nas. U prvom poluvremenu za nas su igrali neki mlađi igrači, kada smo na pauzi ubacili neke starije i iskusnije igrače onda se sve otvorilo. Mi smo dakako spremniji od Raba, imamo više treninga, iskusnije igrače, ali ovo je svakako visok rezultat za nas. Dobro je da smo ovako dobro krenuli, prevaga je bila na snazi naših igrača. Ova će nam pobjeda dodatno podignuti samopouzdanje, bit će zasigurno mnogo teže ostvarivati pozitivne rezultate u nastavku prvenstva, rekao je trener Vihora Miroslav Hrgovčić.

LOVRAN - MUNE 3:3

Igralište Lokva. Gledatelja: 40.

Sudac: Mario Kučan (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Bagić (13'), 1:1 Gazdek (14') 1:2 Ciceran (20'), 2:2 Konić (49'-11m), 3:2 Starčić (54'), 3:3 Bagić (57').

Žuti kartoni: Periša (Lovran), Posarić, Beni, Kirigin, Vukelić (Mune).

LOVRAN: Vukić, Martinčić (od 46' Vuković), Periša, Klanjac, Ziganto, Do. Mohorovičić (od 70' Mrdjenović –), Konić (od 74' Matak –), Tuliak, Gazdek (od 46' Starčić), Srok, Duvnjak (od 58' Kaligarić)

MUNE: Kranjac, Pribanić, Beni, Cetina, Posarić (od 46' Ivančević), Dubrović, Ciceran (od 46' Vukelić), Trošelj (od 53' Karlovčan), Kirigin, Bagić (od 89' De. Mohorovičić –), Šokčić (od 64' Vrhovac)

Podjela bodova u utakmici tijekom koje su obrane olako primale golove.

Nesmotrenost domaće obrane gosti su iskoristili za početno vodstvo. Kirigin je dugom loptom s oko 28 metara iz slobodnog udarca iskosa pronašao slobodnog Bagića kome nije bilo teško glavom pronaći put lopti u mrežu – 0:1.

Već u sljedećem napadu domaći igrači poravnavaju rezultat. Dominik Mohorovičić dobro je prošao desnom stranom te pravovremenim ubačajem prizemnom loptom pronašao Gazdeka koji je sa samo par metara gurnuo loptu u gol – 1:1.

U 20. minuti ponovo pogodak u mreži domaćina, Šokčević na lijevoj strani šesnaesterca pronalazi Cicerana, koji precizno pogađa za vodstvo – 1:2.

Na početku nastavka domaći igrači preokreću rezultat. U 49. minut Beni ruši Starčića, siguran izvođač najstrože kazne bio je Konić – 2:2.

U 54. minuti Konićev udarac vratar Kranjac odbija, natrčava Starčić i iz blizine šalje loptu u gol – 3:2.

Radost domaćina još se nije ni stišala, a usljedilo je novo poravnanje. U 57. minuti Bagića koristi slabost domaće obrane te poravnava za krajnjih – 3:3.