NK Klana, reagiranje: I delegat je upitao suca: Što se treba dogoditi da sviraš penal za gostujuću momčad?

Utorak, 29. studenog 2016. 08:47 Napisao/la  SC

Najprije bi treneru domaće ekipe postavili pitanje bi li  njegova momčad nakon dva nedosuđena jedanaesterca u prvih 10-15 minuta bila nervozna, pišu igrači Klane

U zaostaloj utakmici 7. kola Prve ŽNL, nogometaši Raba pobijedili su momčad Klane rezultatom 3:1. Nakon utakmice igrači Klane osjetili su potrebu reagirati na sljedeći način:

Ponukani nemilim događajima s utakmice Rab – Klana odigrane na Rabu 27. 11. 2016., te nakon izjave trenera domaće ekipe Raba koja je objavljena na ovom portalu, osjećamo se dužnima napisati priopćenje na tu temu.

Najprije bi treneru domaće ekipe postavili pitanje bi li  njegova momčad nakon dva nedosuđena jedanaesterca u prvih 10-15 minuta bila nervozna? Kada govorite o inicijativi vaše momčadi, jeste li se možda zabunili u vezi boje dresova?

Iako nam nije običaj komentirati suđenje, zbog interesa javnosti primorani smo reagirati na ovaj način. S obzirom na to da je ovo ipak 5. rang hrvatskog nogometa, svjesni smo da kvaliteta nogometa i kvaliteta suđenja ne može biti na vrhunskoj razini, ali što je previše, previše je.

Glavni je sudac propustio dosuditi čak četiri čista jedanaesterca za ekipu Klane od toga dva kada je posljednji igrač domaće momčadi s leđa uklizao gostujućim napadačima.

Ako se ne varamo, to povlači i sankciju crvenog kartona.

Prva dva jedanaesterca dogodila su se pri rezultatu 0-0, posljednji pri rezultatu 2-1 za Rab.

Valja napomenuti da je delegat na poluvremenu upitao suca utakmice «Što se treba dogoditi da sviraš penal za gostujuću momčad.»

Tri minute prije isključenja Ujčića uslijedio je divljački start na istome, gdje nije dosuđen niti prekršaj.

U sljedećem duelu istih igrača sudac svira prekršaj Ujčića, nakon čega slijedi njegova neprimjerena reakcija i isključenje.

U 75. minuti nakon solo prodora igrača Klane Dine Simčića, gdje je nanizao nekoliko domaćih igrača, slijedi već spomenuti start na Simčiću te naravno sljepilo suca.

Bio je to četvrti jedanaesterac kojega je propustio dosuditi te su naši igrači bili vidno nervozni i okružili suca utakmice te ga pritom vrijeđali.

Na intervenciju pomoćnika, on je ad hoc isključio samo Sankovića.

Valja napomenuti da je sudac dobro vidio prekršaj našeg igrača i dosudio kazneni udarac kojeg ne osporavamo, već samo naglašavamo nedosljednost u primjeni kriterija.

Također napominjemo da u našem sportu – nogometu, kao najpopularnijem sportu u Hrvatskoj, postoje snažne emocije na terenu i izvan njega i mislim da bi suci trebali biti tu da primjenom ujednačenih kriterija ne stvaraju dodatne tenzije.

Za razliku od njih mi ne primamo nikakvu naknadu, niti putne troškove, niti bilo što drugo već igramo nogomet iz ljubavi prema tome sportu, koju oni (suci) većina nije nikad upoznala pa ne mogu razumijeti takve stvari.

Namjerno nismo spominjali startove ili nepokazane kartone na ovoj utakmici, a bilo ih je, jer se uvijek može pozvati na sudačko uvjerenje, već samo kristalno jasne situacije.

Tužno i žalosno je da su naši igrači, njih dvojica, kažnjeni crvenim kartonom zbog neprimjerenog ponašanja, odnosno psovanja suca, a delegatu koji je zadužen za kontrolu suđenja će se takvo ponašanje tolerirati (neprimjereno ponašanje i psovanje igrača NK Klane).

Da ne bi bilo nesporazuma, nemamo nikakve primjedbe na domaćine, kako na igrače tako i na ljude koji su nas ugostili.

Na kraju krajeva naši će igrači biti kažnjeni, a suci i delegat?