1. ŽNL: OŠK Omišalj ispustio prednost od dva gola i podijelio bodove s Klanom

Nedjelja, 13. rujna 2015. 21:03 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: OŠK Omišalj - Klana 2:2, Mune - Kraljevica 0:0, Draga - Vihor 1:1, Borac - Rječina 1:1

Prva županijska liga - 2. kolo

OŠK OMIŠALJ - KLANA 2:2

Igralište Pušća. Gledatelja: 100

Sudac: Mario Vučetić (Kostrena).

Žuti kartoni: Toić, Škoda, Kurolt, Josipović, Šare (OŠK Omišalj), Simčić, Šimunović, Stanić, Mari.Jerbić (Klana)

Strijelci: 1:0 Škoda (31'), 2:0 Šare (35'), 2:1 Sanković (38'), 2:2 J.Laginja (53')

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Žuvić, Đunđek (73' Josipović), Toić, Prpić, Škoda, Turčić (56' Butorac), Šare, Dajdžić, Kurolt

KLANA: R.Raspor (61' F.Raspor), Sanković, Stanić, Klobučar, Mark.Jerbić, Sinčić, Mari.Jerbić, J.Laginja (75' D.Raspor), Šimunović (82' Bradašević), Ćaćić (66' Kalinić), I.Laginja (73' Krešić)

Domaći su prvi puta ozbiljno zaprijetili u 9. minuti. Kurolt je ubacio iz kornera, a iskusni Prpić loptu glavom poslao pored gola. Na drugoj strani prijeti Jerbić u 15. minuti snažnim udarcem sa 20-tak metara isprobao je vratara Jedrlinića koji je bio na mjestu. Škoda je u 22. minuti ubacio iz kornera, a vratar Klane Raspor loptu je odbio. Dvije minute kasnije gosti su kreirali sjajnu akciju. Ćaćić je pronašao Šimunovića koji se sjajnim potezom riješio braniča Omišlja, dodao Laginji koji loptu šalje preko gola.

Domaći pritisak rezultirao je vodstvom u 31. minuti. Kurolt je dao povratnu loptu u sredinu za natrčalog Škodu koji s desetak metara matira Romana Raspora. Četiri minute kasnije Škoda pronalazi Toića koji ne uspjeva pucati, ali lopte se dokopao Šare i povećao prednost Omišljana na 2:0.

Veselje domaćih kratko je trajalo jer je u 38. minuti Ivan Laginja poslužio Sankovića, domaća obrana je zaspala, što je kapetan Klane Sanković iskoristio i smanjio prednost domaćih na 2:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio otvorili su gosti iz Klane izjednačujućim pogotkom u 53. minuti. Josip Laginja prevario je domaću obranu i matirao vratara Jedrlinića. I to je bilo sve od gostujuće momčadi do kraja susreta. U 60. minuti igru je napustio vratar Klane Roman Raspor koji je zaradio ozljedu u sudaru sa Šareom četiri minute ranije. Do kraja susreta Omišljani su pokušavali osvojiti trobod, no gosti su odolijevali pritisku.

U 71. minuti Šare je sa 17 metara pucao po sredini gola, ali Filip Raspor uspio je sačuvati svoju mrežu. Gostujući vratar pet minuta prije kraja svojom je pogreškom "poklonio" indirektni udarac domaćima sa 15 metara, ali lopta je završila tek u živom zidu. (Valentina Prokić)

MUNE - KRALJEVICA 0:0

Igralište Crikvena draga. Gledatelja: 100

Sudac: Anton Lukić (Kastav).

Žuti karton: Cetina (Mune).

MUNE: Kranjac, Pribanić, Beni, Cetina, Grbac (74' Mohorovičić), Dubrović (63' Posarić), Ciceran (46' Vukelić), Trošelj (46' Karlovčan), Kirigin, Ivančević (46' Šokčić), Vidmar

KRALJEVICA: Bilen, Stanišić (46' Marušić), Perišić, Šegota, Pleše, Vujnović, Štulić (69' Crnić), Burić, Maretić (44' Leoni), Devčić, Tomić

Nogometaši Muna i u drugom su kolu odigrali neriješeno, ovaj puta sa Kraljevicom. Prvo poluvrijeme su obje momčadi bile ravnopravne, no u drugom dijelu Kraljevica je povećala pritisak, ali nikako nije uspjevala realizirati prilike. Domaći su jednom opasnije zaprijetili, no završnica je izostala.

DRAGA - VIHOR 1:1

Igralište Slatina. Gledatelja: 50.

Sudac: Ante Matić

Strijelci: 0:1 Dragović (10'), 1:1 Rubinić (37').

Žuti kartoni: Krnjatić, Frolja, Mahulja (Draga), Brozić (Vihor)

Crveni karton: Baković (74')

DRAGA: Bošnjak, Žikovic (83' Janjetić), Prpić (46' Matovina), Mahulja (46' Kereš), Tokić, Krnjatić (46' Ferenčak), Rukavina (56' Orlović), Rubinić, Topić, Frolja, Abram

VIHOR: Raković, Kosić, Morić, Petir, Hadžiomerović, Brozić, Kust, Dorčić (46' Bajčić), Brlošić, Gašpar (58' Baković), Dragović

Vihor je u vodstvo došao već u 10. minuti susreta. Kust je ubacio iz slobodnog udarca, a Dragović podmeće nogu na pravo mjesto i skreće je u mrežu domaćih. Draga je izjednačila osam minuta prije kraja prvog dijela. Frolja je ubacio loptu iz kornera u peterac, u gužvi se najbolje snašao Rubinić i pogodio za 1:1. U nastavku je bilo izglednih prilika sa obje strane, no izostala je realizacija.

BORAC - RJEČINA 1:1

Igralište »Borca«. Sudac: Luka Šegota (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Dukađin (18'), 1:1 Imeraj (67').

Žuti kartoni: Polić, Spaić, Stefanović (Borac), Švljuga, Barčić, Mikulić, Gržinčić (Rječina).

BORAC: Nedić, Polić, Mlinarić, Dukađin (83' Žeželić), Spajić, Slavujević (59' Tomiek), Grbac, Klanac (77' Franko), Nađ (81' Stefanović), Sedlić, Zaharija.

RJEČINA: Forgić, Švrljuga, Franović, Barčić, Kovačić, Novak (55' Gržinčić), Mikulić, Dukić (72' Zurak), Sharbini, Valić (83' Bralić), Imeraj

Bio je to dvoboj dviju borbenih momčadi- Borac je u utakmicu ušao jako loše, dok su gosti ušli vrlo angažirani i željni pobjede. Domaći nisu odigrali niti blizu onoga što mogu, dok je Rječina bila konkretnija i malo bliže pobjedi. Bez obzira na to prilika je bilo i sa jedne i sa druge strane, no na kraju bodovi su podijeljeni.