PRVA ŽUPANIJSKA NL

Ahmad Sharbini dvama pogocima donio pobjedu

Nedjelja, 20. rujna 2015. 19:43 Napisao/la  SC

Rezultati 3. kola: Kraljevica - Rikard Benčić 1:0, Klana - Mune 4:4, Cres - OŠK 3:1, Rječina - Zamet 2:1

Prva ŽNL NS Rijeka - 3. kolo

KRALJEVICA - RIKARD BENČIĆ 1:0

Igralište Milana Ružića Minte. Gledatelja: 110

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Burić (76-11m)

KRALJEVICA: Bilen, Stanišić (40 Maretić), Šegota, Marušić, Pleše, Vujnović, Štulić (72 Crnić), Burić, Leoni (85 Marković), Devčić, Tomić

RIKARD BENČIĆ: Branišelj, Pejnović (72 Miculinić), Dragičević, Hrkač, Ćelić, Vučetić, Štokan, Bradarić, Stojaković, Vranić, Riza.

Kraljevica je i nakon trećeg kola ostala neporažena. Treneri Štokan i Ogrizović izveli su na teren (i klupe za pričuve) čak 17 igrača zaštićenog godišta. Domaćin devet, gost osam...

Utakmica je odlučena u 76. minuti nakon dvojbenog kaznenog udarca. Sa desne strane Kraljevica je izvela skraćeni korner, a pred dobrim vratarom Branišeljom nastala je gužva. Bilo je igrača na podu, a začuo se je i zvižduk suca, sa priličnom zadrškom. Govor tijela igrača obje momčadi ukazivao je na prekršaj za goste u obrani. Tek kada su se svi pridigli i počeli se vraćati na svoja mjesta, lopta se je našla na 11 metara. Kazneni udarac izveo je Burić precizno - 1:0.

Igrači obje momčadi u ranoj fazi utakmice prilagodili su se uvjetima na terenu, pa su igrom po podu odoljevali naletima jake bure. Gosti su od samog početka naznačili izrazito obrambenu formaciju sa Stojakovićem i polu povučevnim Rizom. Domaći vratar Bilen loptu je posljednji puta prigrlio deset minuta prije početka utakmice - na zagrijavanju.

U 15. I 28. minuti Burić je pokušao udarcima iz daljine ugroziti gostujući gol. Pri drugom pokušaju radilo se je o slobodnom udarcu sa 25 metara, a odličan udarac udario je u prečku, uz lagani, dovoljni dodir Branišelja. Dobro je pucao na gol i Maretić, a efektno obranio golman Rikarda Benčića. Ostaje za sjećanje i solo prodor Devčića, kojim je ispremiješao 3-4 gostujuća igrača, ali je pri tome i pretjerao pa je gostujuća obrana otklonila opasnost. (Stjepan Lončarić)

KLANA - MUNE 4:4

Stadion Grašćina. Gledatelja: 200.

Sudac: Marin Rožman (Rijeka) 5,5.

Strijelci: 1:0 I. Laginja (22), 1:1 Vidmar (22), 2:1 J. Laginja (30), 3:1 Šimunović (33), 3:2 Vukelić (41), 3:3 Ciceran (43), 3:4 Pribanić (66), 4:4 Corallini (75)

Žuti kartoni: Corallini, J. Laginja, Šimunović, Ćaćić (Klana), Cetina, Vukelić, Dubrović, Trošelj, Pribanić (Mune)

KLANA: F. Raspor 5, Sanković 6, Stanić 6, Marko Jerbić 6, D. Raspor 6 (70 Kalinić -), Simčić 6, Mario Jerbić 6 (81 Kalinić -), J. Laginja 6,5, Šimunović 6, Corallini 6, I. Laginja 6 (68 Krešić -)

MUNE: Muminović 5, Beni 6, Cetina 6, Dubrović 6, Posarić 6 (46 Mohorovičić 5,5), Ciceran 6 Pribanić 6, Šokčić 5,5, Trošelj 5,5 (65 Karlovčan -), Vidmar 6, (71 Vrhovac -), Vukelić 6 (od 81' Mulac -)

Nesigurne obrane, rezultatski obrati, nezabilježeni vatromet zgoditaka na Grašćini i neuvjerljiva arbitraža Riječana Marina Rožmana obilježili su uzbudljivi dvoboj susjeda. Revija zgoditaka: u 22 minuti Kalinić se probio po desnom boku i, nakon dvostrukog dodavanja sa Šimunovićem, nabacio loptu u peterac. I. Laginja je vrškom kopačke gurnuo loptu u bliži kut, 1:0.

Gosti su pokrenuli loptu sa sredine igrališta, a Vidmar je, vidjevši vratara Filipa Raspora na petercu, ne oklijevajući, lobom pogodio mrežu u desnom kutu, 1:1. Trominutna ofanziva Klanjaca urodila je plodom: J. Laginja je izravno iz kuta igrališta zatresao mrežu pokraj skamenjenih obrambenih igrača iz Muna (2:1 u 30 minuti). Sanković je, sa lijevoga boka, nabacio loptu pred vrata, Šimunović, okrenut leđima, tjemenom je skrenuo loptu u mrežu u lijevom donjem kutu (3:1 u 33 minuti).

Uzvratili su gosti i do odmora izravnali omjer: u 41 minuti, u metežu pred vratima F. Raspora, koji je odbio prvi udarac gostujućih napadača, u ponovnom pokušaju Vukelić je sa desetak metara slijeva suprotni, donji kut, 3:2. Dvije minute kasnije smušena klanjska obrana, ne mogavši iznijeti loptu iz kaznenog prostora, omogućila je Ciceranu egzekuciju iz neposredne blizine, 3:3.

U 59 minuti iskusni Simčić izborio je najstrožu kaznu, nakon što ga je Dubrović srušio u kaznenom prostoru i, sa bijele točke pogodio vratnicu. Brojni promašaji domaćina kažnjeni su u 66 minuti. Nabačenu loptu sa desnoga boka Pribanić je prebacio preko istrčalog F. Raspora i gosti su od 1:3 stigli nadomak pobjede (3:4).

Ipak, petnaest minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka, Klanjci su spasili bod. Ćaćić je, iz „slobodnjaka“ sa lijevoga boka zavrnuo loptu pred vrata, Corallini podmetnuo kopačku i promijenio smjer lopti, koja je prevarila gostujućeg čuvara mreže Muminovića i odsjela u mreži, 4:4. U samoj završnici vratari F. Raspor i Muminović djelomično su se iskupili, spašavajući vrata smjelim intervencijama. (Oskar Valenčić)

CRES - OŠK OMIŠALJ 3:1

Igralište Dari. Gledatelja: 80

Sudac: Robi Stojaković (Lovran).

Strijelci: 0:1 Šare (25) 1:1 Kučinić (65) 2:1 Jerneić (70), 3:1 Šneler (82)

Žuti kartoni: Crnovršanin (Cres), Toić, Šare (OŠK).

CRES: Zmajla, Filipas, Mikičić (46 Vrsaljko), Crnovršanin, Jerneić, Brnić (46 T. Zubović), Vunduk, Martuslović, Šneler, Kučinić, Perčić

OŠK: Jedrlinić, Mašić, Žuvić (81 Katava), Đunđek (65 Josipović), Toić, M. Prpić, Škoda (78 Šehić), Turčić, Šare, Dajdžić, Kurolt

Nakon što je prvih 45 minuta pripalo gostima iz Omišlja, pogotkom Luke Šare, Cres se probudio u drugom dijelu i stavio na muke vratara Jedrlinića, a odluka je pala u posljednjih dvadesetak minuta, pogocima Josipa Jerneića i Karla Šnelera.

RJEČINA - ZAMET 2:1

Igralište Rječine. Gledatelja 150

Sudac: Mario Vučetić (Kostrena)

Strijelci: 1:0 Sharbini (34) Pecolaj (75) 2:1 Sharbini (86)

Žuti kartoni: Kovačić, Imeraj (Rječina), Bitanga, Cvijanović (Zamet)

Crveni karton: Bitanga (84 - drugi žuti)

RJEČINA: Forgić, Bralić, Franović, Barčić, Kovačić, Mikulić (70 Noval), Kaurin (60 Bura), Dukić (75 Linić), Sharbini, Gržinčić (58 Valić), Imeraj

ZAMET: Poropat, Mahmut (46 Brnić), Pecolaj, Cvijanović, Barkić, Grgurić, Bitanga, Komljenović, Mumiši, Morožin, Cvitković

Četiri minute dijelile su Zamet od boda na stadionu Rječine, no bodovi su ipak ostali u Dražicama. Najzaslužniji za takav razvoj događaja bio je nekadašnji topnik Rijeke, Ahmad Sharbini koji je zabio oba pogotka za svoju momčad. Posljednji je pao u 86. minuti. Prvotno ga je u 75. minuti poništio Pecolaj.

- Bila je to jedna teška utakmica u kojoj ni mi, a ni Zamet nismo pokazali pravi nogomet. Gosti su dobro držali raspored tako da smo teško mogli stvoriti pokoju šansu. Ono što smo iskreirali uspio sam zabiti. Zamet je postignuo pogodak iz jedne naše pogreške, na kraju smo uspjeli stići do bodova, rekao je dvostruki strijelac za Rječinu Ahmad Sharbini nakon utakmice.

VIHOR - BORAC 5:1

Igralište Zablaće, Baška. Gledatelja 100

Sudac: Milorad Mihić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Brlošić (35) 2:0 Brlošić (43) 3:0 Hadžiomerović (56) 3:1 Spajić (61-11m) 4:1 Brlošić (86) 5:1 Softić (90)

Žuti kartoni: Brozić (Vihor), Stefanović (Borac)

VIHOR: Raković, Kosić, Baša, Petir, Hadžiomerović, Brozić, Kušt (82 Tkalec), Morić (65 Bajčić), Brlošić (86 Štefanić), Gašpar, Dragović (71 Softić)

BORAC: Nedić, Polić, Tomić (46 Vidić), Dukađin (50 Tomek), Spajić, Slavujević, Grbac, Klanac (55 Skočić), Nađ (66 Stefanović), Sedlić (60 Franko), Zaharija

Još jednom su kod kuće izrazito uspješni bili novopečeni županijski prvoligaši iz Baške. Vihor je nakon Raba s velikom gol-razlikom ispratio i momčad Borca, bilo je 5:1. Matej Brlošić strijelac je novog hat-tricka, a za domaćina su pogađali još i Hadžiomerović te Softić. Počasni pogodak za bakarsku momčad djelo je Spajića s bijele točke.

- Ponovo smo u domaću utakmicu krenuli u grču, ne znam je li to zbog publike, treme ili nečeg trećeg. Uspjeli smo do poluvremena zabiti dva pogotka, kasnije smo se opustili i opet se otvorilo. Brlošić i ove godine pokazuje da se radi o klasnom napadaču, rekao je trener Vihora Miroslav Hrgovčić nakon susreta.

RAB - DRAGA 1:1

Igralište Blato. Gledatelja: 150.

Sudac: Dejan Mrkela (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Abram (45) 1:1 Ivić (85)

Žuti kartoni: Pahljina, Mijić, Buza-Vidas, Subašić (Rab), Turk, Janjetić, Hlanuda (Draga).

RAB: Grgurić, Beg (73 Peić), Mijić, Pahljina, Vulelija (57 Subašić), Žentil, Ivić, Buza-Vidas (66 Dedić), Ivče, Šotić (75 Kaštelan), Dumičić

DRAGA Bošnjak, Kudrić (46 Turk), Prpić (46 Hlanuda), Mahulja (66 Janjetić), Ferenčak, Krnjatić, Abram, Matovina, Kereš (77 Sinožić), Frolja, Topić

Na Rabu je završilo s miroljubivih 1:1, gosti su bili predodređeni za ulogu favorita no do punog pljena nisu uspjeli doći. Na kraju prvog poluvremena u strrijelce se za goste upisao Abram pa su domaći morali hvatati bod. Na kraju su ga i dohvatili, pet minuta prije kraja pogodio je za konačnih 1:1 Ivić.