PRIPREMNA UTAKMICA

Nogometaši Rijeke svladali Lošinj na Rujevici

Srijeda, 02. rujna 2015. 21:25 Napisao  Patrik Mršnik

Prijateljska utakmica: Rijeka - Lošinj 3:1. Velimir Radman podsjetio na svoje najbolje dane

Prijateljska utakmica nogometaša

RIJEKA - LOŠINJ 3:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja 1.000

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Sharbini (40) 2:0 Bajić (46) 2:1 Brdar (65) 3:1 Budan (90)

RIJEKA: Prskalo - Vešović, Knežević, Mitrović (46 Ikić), Bertoša (54 Rebernik) - Bradarić, Močinić (60 Gerald), Jugović (54 Budan) - Tomasov (38 Bajić), Bezjak (60 Mrdeša), Sharbini

LOŠINJ: Radman (82 Vladić), Inić (46 Gršković), Malinić (68 Vlakančić), Jergović, Viskić (46 Udović), A. Mrvac (63 T. Mrvac), Valenčić (46 Kauzlarić), Cianci (57 Blašković), Mance (46 Francetić), Brdar (79 Magazin), Babić

Lošinjani su riječkom prvoligašu poslužili kao izvrstan sparing-partner, ali i ukazatelj na brojne tehničke probleme u njihovu sastavu. Rezultat od 3:1 govori puno toga, ali i otkriva jako malo. Naime, sve do prvog domaćeg pogotka izabranici Matjaža Keka imali su devet stopostotnih prilika, od čega je četiri bilo teže ne zabiti nego pogoditi. Heroj prvog poluvremena Velimir Radman branio je udarce Sharbinija (4), Tomasovu (6, 19, 21), Jugoviću (20)... Sticao se dojam da Riječani ne bi pogodili niti prazna vrata.

No pogodak u mreži bivšeg dugogodišnjeg prvog vratara Rijeke pao je kada su se svi, a vjerojatno i on - najmanje nadali. Sharbini je prošao po lijevoj strani i ubacio za Bezjaka, no lopta se od igrača lošinjske obrane odbila nezgodno, taman kako bi prevarila Radmana za 1:0. Jedan pogodak dali su Riječani u skoro najjačem sastavu, nedostajali su tek Vargić, Lešković i Maleš. Gosti su zaprijetili jednom. Viskić je probao glavom pogoditi u 32. minuti, no sve je ostalo samo na lijepo izvedenom slobodnom udarcu kasnijeg strijelca Brdara.

Još prije poluvremena u igru je umjesto Tomasova ušao Mate Bajić. Napadaču druge momčadi bila je dovoljna tek jedna minuta u nastavku da postigne pogodak za 2:0 na Sharbinijevu asistenciju. Lošinjanima je teško bilo čuvati trojac Rijekinih ofanzivnih veznjaka koji je stalno mijenjao mjesta.

U drugom dijelu priliku su dobili poletarci (Ikić, Rebernik, Gerald, Budan, Mrdeša), ovacije publike dobio je Radman prilikom izlaska sredinom drugog dijela, baš kao i Robert Brdar. Prošlosezonski napadač Grobničana zabio je s nekih dvadeset i pet metara prebacivši istrčalog Prskala koji nije na najbolji način raščistio jednu opasnost ispred svoga gola.

Konačan je rezultat u posljednjem napadu utakmice postavio Matko Budan, i to na novu asistenciju Anasa Sharbinija.