Nereo Rocco: Kadeti Rijeke pobjedom nad Udineseom izborili četvrtfinale

Četvrtak, 15. rujna 2016. 22:32 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Udinese - Rijeka 0:2. Rijeka u petak igra protiv Juventusa

Pogocima Vuka i Matulje kadeti Rijeke pobijedili su Udiense rezultatoma 2:0 i osigurali plasman u drugi krug natjecanja nakon 2. kola. U prvom kolu Rijeka je utakmiceu protiv japanske momčadi dobila za zelenim stolom, jer su gosti igrali sa starijim godištem.

Već u 3. minuti vratar Udinesea krivo je procijenio jednu loptu, Matulja je bio brži i Vuk se našao u situaciji u kojoj je trebao samo gurnuti loptu u gol - 1:0.

Nije dugo trebalo čekati da Rijeka udvostruči prednost, u 15. minuti Matija Matulja lijepim je pogotkom potvrdio pobjedu pogodivši s vrha 16 metara - 2:0.

- Potpuno smo nadigrali Udinese. Rano smo postignuli pogotke i praktično riješili utakmicu, stajali smo visoko, držali ih daleko od gola.  Nisu nam stvorili šansu, kaže trener Edo Flego.

Rijeka u petak igra utakmicu za prestiž protiv Juventusa.

- Gledali smo utakmicu u kojoj je Udiense pobijedio Juventus 2:1. Udinese je bila bolja momčad u toj utakmici, ali ništa to ne mora značiti, najavljuje utakmicu Flego.

UDINESE: Di Giusto, Donadello, Imbrea, Caramello, Gkertos, Condolo, Ermacora, Contento,  Castagna,  Beltrame,  Zannier

RIJEKA: Pandur, I. Smolčić, Hadžisaku, Putnik, Nekić, H. Smolčić, Kuqi, Bušnja (Bošnjaković), Matulja (Petrović), Mitrović, Vuk (Zrilić)

Utakmica 2. kola: Udinese - Rijeka 0:2 (Vuk 3, Matulja 15)