3. El-Stil turnir: Maling u finalu pobijedio veterane Rijeke, Crvena zvezda treća

Ponedjeljak, 08. lipnja 2015. 12:51 Napisao/la  SC

Najbolji strijelac turnira bio je pak Goran Brajković s osam pogodaka. Rijeka pobijedila Sarajevo (3:1), Olimpiju (5:2) i u polufinalu Crvenu zvezdu (3:0)

Maling iz Labina pobijedio (2:1) je Rijeku u finalu 3. El-Stil međunarodnog malonogometnog turnira. Na zelenom terenu na Žlinji okruženom zidinama obližnjeg kaštela Morosini-Grimani natjecalo se devet veteranskih momčadi, u utakmici za 3. mjesto Crvena zvezda pobijedila (3:2) je banjalučki Borac.

Veterani Rijeke pobijedili su Sarajevo (3:1), Olimpiju (5:2) i u polufinalu Crvenu zvezdu (3:0)

U finalu Labinjani su slavili zahvaljujući pogocima Slavena Mošnje i Vedrana Stošića, dok je  pogodak za Rijeku postigao Sanjin Miculinić. Rijeka je dominirala, stvarala prilike, ali je najbolji igrač Malinga bio vratar.

Pehare predstavnicima momčadi uručio je načelnik općine Svetvinčenat Dalibor Macan. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Kristijan Batelić iz labinskog Malinga, a nagradu mu je uručio predstavnik organizatora Drago Radanović. Najbolji strijelac turnira bio je pak Goran Brajković iz momčadi Rijeke, koji je protivničke mreže zatresao čak osam puta. On je nagradu primio iz ruku bivšeg reprezentativca Boška Balabana.

Posebni gosti turnira bili su Dragan Džajić i Ćiro Blažević.

Ovaj je turnir pulski El-Stil pokrenuo prije tri godine s ciljem da se kroz druženje i sport povežu zemlje koji su nekad činile bivšu državu. Uz domaćina iz Savičente, NK Smoljanci Slobodu i organizatora, El-Stil iz Pule, na 3. El-Stil turniru veterana sudjelovali su MNK Maling iz Labina, Rijeka, Hajduk, Crvena zvezda iz Beograda, Sarajevo, banjalučki Borac te ljubljanska Olimpija.

RIJEKA: Bradičić, Mladenović, G. Brajković, K. Brajković, Miculinić, Sherifi, Dobrić, Aleksić, Mrnjaus. Voditelj: Domijan

Fotogalerija: M. Mijošek/G. Istre