Pripremna utakmica: Rudar pobijedio Lošinj, golijada u utakmici dviju vodećih momčadi

Subota, 18. veljače 2017. 20:00 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rudar - Lošinj 5:3. U Nedešćine gosti doputovali s točno jedanaest igrača bez većine standardnih prvotimaca

Pripremna utakmica

RUDAR – LOŠINJ 5:3

Igralište u Nedešćini. Gledatelja 50

Strijelci: 1:0 Načinović (7), 2:0 Čudić (11), 2:1 Mrvac (30), 2:2 Antoninić (48), 2:3 Kauzlarić (51), 3:3 Udović (53-ag), 4:3 Macan (63-11m), 5:3 Škopac (90)

RUDAR: Vozila, Licul, Mehić, Munjas, Načinović, Šepić, Čudić, Stepčić, Škopac, Ivanović, Macan. Još su igrali: Maksenčuk, Belo, Topić, Blažina, Fejzić

LOŠINJ: Popović, Kauzlarić, Erceg, Udović, Abramov, Belobrajdić, Fatić, Tomić, Šepuka, Antoninić, Mrvac

Napadački usmjerenu trening-utakmicu odigrale su dvije prvoplasirane momčadi MŽNL NS Rijeka.

U Nedešćine su gosti doputovali s točno jedanaest igrača bez većine standardnih prvotimaca (Babić, Jerneić, Gršković, Valenčić, Jergović...), pa utakmica nije mogla ni naslutiti realni odnos snaga između dvije vodeće momčadi lige.

Lošinjani su u Nedešćinu stigli oslabljeni, pa je Rudar slavio u susretu sa dva preokreta.

U 7. minuti Antonio Načinović je iz "slobodnjaka" sa 18 metara pogodio za 1:0, a četiri minute kasnije Ervin Čudić pogađa na povratnu loptu Antonia Stepčića za 2:0.

Ipak, do predaha gosti smanjuju preko Mrvca kojeg je poslužio Belobrajdić nakon što je oteo loptu zaigranom domaćem vrataru Vozili.

Preokret gostiju uslijedio je u prvih pet minuta drugog dijela.

Najprije Antoninić poravnava nakon Liculove pogreške, a onda Kauzlarić eurogolom sa 20 metara dovodi goste u vodstvo.

Novi egal donosi Udović autogolom nakon centaršuta Carla Škopca, a na 4:3 podiže Ivan Macan iz kaznenog udarca.

Škopac je glavom postavio konačni rezultat nakon lijepog centaršuta Edija Topića sa lijeve strane.

- Iako je izostalo nekoliko prvotimaca, utakmica je poslužla svrsi. Dobro smo izgledali do zadnjih dvadesetak minuta kada smo pali, nedostajala nam je mogućnost da osvježimo momčad, kaže trener Lošinja Igor Tkalčević.