ŽUPANIJSKI KUP

OŠK Omišalj eliminirao Lokomotivu u rijetko viđenoj golijadi

Srijeda, 11. listopada 2023. 19:03 Napisao/la  Igor Vranić

Gledatelji su mogli vidjeti još desetak pogodaka s obzirom na broj prilika, četiri puta tresao se okvir vratiju

Matija Vidas (Lokomotiva) i Noa Miš-Mešić (OŠK Omišalj)

Utakmica 2. kola županijskog kupa

LOKOMOTIVA - OŠK OMIŠALJ 4:6

SRC Belveder. Gledatelja 100

Sudac: Saša Piljić (Rijeka) 6

Strijelci: 0:1 Prtenjača (10), 0:2 Ah. Sharbini (17), 1:2 Crnković (40), 2:2 Crnković (42), 2:3 Ah. Sharbini (47), 3:3 Fumić (66), 4:3 Žarić (73), 4:4 Prtenjača (76), 4:5 Miš-Mešić (77), 4:6 Prtenjača (87)

Žuti kartoni: Fumić (Lokomotiva), Miš-Mešić, Brdar (OŠK Omišalj)

LOKOMOTIVA: Mičetić 5 (46 Perić 5,5), Vidas 6,5, Ivošević 6, Mikulica 5,5 (90 Francetić -), Smiljanić 5,5 (46 Andrić 5,5), Fuštar 5,5, Fumić 6, Budan 5,5, Crnković 6,5, Shabanov 6, Pičuljan 5,5

OŠK OMIŠALJ: Avdić 6, Brdar 7, Gundić 6, Jukić 6, Miculinić - (20 Brkić 6), Vukelić 6, Mijić 6 (75 Miš-Mešić -), M. Sharbini 6 (58 Zlatevski 6), An. Sharbini 6 (58 Grdinić 6), Prtenjača 8, Ah. Sharbini 7,5

Nogometaši OŠK Omišlja plasirali su se u polufinale županijskog kupa pobjedom protiv Lokomotive u rijetko viđenoj golijadi na umjetnoj travi na Belvederu, u utakmici između dviju ponajboljih momčadi Četvrte NL NS Rijeka gledatelji su vidjeli čak 10 pogodaka.

S obzirom na broj neiskorištenih prilika, mogli su ih vidjeti još desetak, dovoljno je samo izdvojiti da se četiri puta tresao okvir vratiju.

Igrači Lokomotive dvaput su stigli vodstvo OŠK Omišlja, jednom su stekli vodstvo, na kraju su izgubili utakmicu nakon koje mogu biti zadovoljni da su primili samo šest pogodaka.

Gosti su nešto više od prvih pola sata igrali tako odgovorno u obrani da se činilo da igrači Lokomotive ne mogu pogodak postići ni slučajno.

Na kraju su gosti primili čak četiri pogotka, a mogli su primiti još koji pogodak!

Momčad koja u napadu ima Domagoja Prtenjaču i Ahmada Sharbinija u utakmici protiv momčadi kakvu ima Lokomotiva, može sebi priuštiti zadovoljstvo igrati na pogodak više čak i ako primi više od četiri pogotka.

Već u 10. minuti Prtenjača je rutinski kaznio veliku pogrešku vratara Lokomotive, u 17. minuti Ahmad Sharbini postigao je pogodak na kraju povezane izmjene lopte četvorice gostujućih igrača za najvišu ocjenu.

Više od pola sata momčad OŠK Omišlja tako je suvereno kontrolirala utakmicu da se mogla zatresti samo domaća mreža, tek u 38. minuti Shabanov je uputio prvi udarac u okvir vratiju gostiju, vratar Avdić odbio je loptu van igrališta.

Nakon Shabanovljeva ubačaja iz kuta Pičuljan je u ravni druge vratnice glavom loptu poslao u prečku, omišaljska obrana kao da je odjednom izgubila orijentaciju.

U 40. minuti Vidas je ubacio zdesna, Crnković je primio loptu u sredini kaznenog prostora, imao je vremena okrenuti se i postati strijelac - 1:2.

Dvije minute kasnije Crnković je nakon Shabanovljeva ubačaja iz kuta glavom na petercu loptu skrenuo u mrežu - 2:2.

Mogli su gosti prije odlaska na odmor opet povesti, Ahmad Sharbini okrenuo se na rubu kaznenog prostora oko Mikulice, krenuo prema Mičetiću, koji je pravodobno ušao u udarac.

Na početku drugoga dijela Ahmad Sharbini uspio je vratiti OŠK Omišlju vodstvo, zatresao je mrežu nakon Brdareve asistencije - 2:3.

Uslijedilo je razdoblje igre koje je obilježila revija promašaja gostujućih igrača: Anas Sharbini dvaput (51, 55) nije bio dovoljno miran za precizni završni udarac, Vukelićev (59) udarac s nekoliko metara obranio je Perić, Prtenjača je pripremio priliku Ahmadu Sharbiniju (60), koju kapetan OŠK-a obično žmirećki realizira, ovog puta ljevicom je loptu poslao u prečku...

U 66. minuti Fumić je iz slobodnog udarca (pogledajte video) kaznio promašaje gostujućih igrača i vratio Lokomotivu u utakmicu - 3:3.

Nakon Fumićeva pogotka živnula je domaća momčad slično kao pred kraj prvoga poluvremena, počela je Lokomotiva opasno ulaziti u završnicu, u 70. minuti Žarić je na lijevoj strani kaznenog prostora gurnuo loptu Mikulici iza leđa gostujuće obrane, vratar Avdić uspio je zatvoriti bliži kut.

U 73. minuta Vidas je zdesna precizno pogodio Žarića na drugoj vratnici, Avdić nije uspio zaustaviti loptu koju je domaći napadač poslao glavom u mrežu - 4:3.

Otvorila se utakmica domaćinu, minutu kasnije Pičuljan je s 23 metra loptu snažnim udarcem poslao na vratnicu iza Avdića.

Koliko god da OŠK Omišalj primi pogodaka, utakmica nije gotova dok sudac ne označi kraj.

U 76. minuti Prtenjača je iskoristio novi trenutak nepažnje u domaćoj obrani, istrčao je pred vratara prije nego što ga je zaobišao i izjednačio - 4:4.

Tri minute kasnije Ahmad Sharbini precizno je zdesna pogodio Miš-Mešića, koji se naklonio pred Perićem prije nego što je doveo OŠK Omišalj u vodstvo - 5:4.

Domaća momčad više nije imala snage da bi se vratila u utakmicu, zadnjih petnaetak minuta pripalo je gostima.

U 81. minuti Ahmad Sharbini opet je pogodio prečku iz blizine, u 87. minuti Brdar je prema običaju pobjegao desnom stranom skoro sa svoje polovice i idealno asistirao Prtenjači za lagani pogodak - 4:6.

Do kraja utakmice gosti su mogli uvećati pobjedu, najbolju priliku nije iskoristio Zlatevski.