HALUBJAN - NEHAJ 2:1 Utakmicu u Klani obilježilo primitivno vrijeđanje na igralištu i tribinama

Nedjelja, 30. travnja 2017. 10:00 Napisao/la  SC

U 67. min. gledatelj iz publike vrijeđao je na nacionalnoj osnovi igrača NK "Nehaja" br. 10 (Ibraim Hajdini. op. a.) "Jebem ti mater šiptarsku", piše u izvještaju delegata

Nogometaši Halubjana pobijedili su u Klani momčad Nehaja rezultatom 2:1.

Halubjan je u Klani igrao zbog toga što se teren u Viškovu koristi za potrebe U-17 Europskog prvenstva, a pobjedu je ostvario iako je od 33. minute igrao bez isključenog braniča Denija Samardžije.

Utakmica je odigrana u nesportskom ambijentu što je u izvještaju zabilježio delegat Neven Jadreško iz Pule.

Evo zbog čega je isključen igrač Halubjana:

br. 2 Samardžija Deni (5100203) u 33. min (Vrijeđanje, Zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice riječima "Idi u pičku materinu". Prilikom izlaska sa terena za igru isti se obraćao glavnom sucu riječima "Jebat ću ti mater poslije utakmice". Zatim je cijelo drugo poluvrijeme isti igrač sa tribine nastavio sa vrijeđanjem i prijetnjama, koji će biti detaljno opisano od strane glavnog suca, piše u izvještaju.

Delegat je ovako opisao atmosferu tijekom zadnjih pola sata igre:

U 57. min. kod dosuđenog kaznenog udarca više igrača NK "Halubjana" opkolilo je glavnog suca. To isto ponovili su i u 88. min. U 67. min. gledatelj iz publike vrijeđao je na nacionalnoj osnovi igrača NK "Nehaja" br. 10  (Ibraim Hajdini. op. a.) "Jebem ti mater šiptarsku." Zatim je isti to ponovljao u više navrata. U 77. min. došlo je do naguravanja više igrača obiju momčadi. Nakon završetka utakmice domaći navijači vrijeđali su gostujuće igrače pogrdnim riječima "Jebem vam mater. Idite u pičku materinu, Bosanci". Zgodici postignuti regularno. Kazneni udarac ispravno dosuđen, ali ga igrač NK "Nehaja" br. 9 nije realizirao u zgoditak. Ispravno opomenuti i isključeni igrači. Ponašanje svih aktera utakmice dosta nervozno, piše u izvještaju.

Utakmicu je sudio Danijel Klarić iz Ratulja.

Josip Miočić postigao je oba pogotka (24, 29) za Halubjan prije isključenja, pogodak za Nehaj postigao Dino Bajramović u 48. minuti.

Lucijan Tomac u 57. minuti nije iskoristio kazneni udarac, koji je obranio Deni Bedenik.