ČETVRTA HNL

Rudar pobijedio na Lošinju, domaćini nemilosrdni

Subota, 29. travnja 2017. 20:21 Napisao/la  SC

Utakmice 24. kola: Crikvenica - Naprijed 5:2, Lošinj - Rudar 1:2, Otočac - Rovinj 4:0, Orijent 1919 - Mladost 4:1

MŽNL NS RIJEKA - 24. kolo

CRIKVENICA – NAPRIJED 5:2

Gradsko igralište. Gledatelja: 80

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Njegovan (31), 2:0 Njegovan (35), 2:1 Smolčić (36), 2:2 Lončar (41), Butorac (45), 4:2 Buršić (50), 5:2 Imamović (51)

Žuti kartoni: Mazzarolli, Xheladini, Buršić, Vukelić, Gašparović (Crikvenica), Lukačić, Smolčić (Naprijed)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Xheladini (77 Mijolović), Butorac, Vukelić, Gašparović, Frančišković (83 Pravdica), Imamović, Rubčić, Njegovan (90 Maretić), Buršić (77 Kustić)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Rukavina (40 Žarković), Biasiol, Matešković (77 Dorčić), Prpić, Štimac, Blašković, Lončar (70 Tonković), Lukačić (83 Gržinčić), Smolčić

Prvih pola sata nesadržajnog i dosadnog nogometa odmjenilo je petnaest minuta odlične igre, ukrašene sa pet golova.

Četvrt sata najbolje igre kiraca u ovogodišnjem prvenstvu, u utakmici koja je za domaće nogometaše bila izuzetno važna. Skoro pa kvalifikacijska – utakmica vrijedna opstanka.

Mnogo dobrih pojedinaca, ali je najveći dobitak domaćih bio povratak u punom sjaju Jurice Njegovana, nakon teške ozljede 19. ožujka 2016. i njegovim realizatorskim angažmanom najviše profitirala.  U samo četiri minute u dva navrata zatresao je mrežu Ciania.

U 31. snažno je uputio loptu sa skoro 30 metara prema golu gostiju Butorac.

Ciani je odbio, a Njegovan je spremno ubacio loptu u lijevi kut gola Naprijeda. Iz četvrtog domaćeg kornera od deset koje je izvodio Deni Rubčić na ovoj utakmici, izrodilo se je uvećanje rezultata.

U gužvi pred gostujućim vratima realizatorski gen Jurice Njegovana ponovno je proradio. Munjevita reakcija za 2-0.

Nepunu minutu kasnije (53 sekunde) raduju se gosti, nakon neodlučne reakcije  Sroka. Smolčić je spretan – 2:1.

Sada gostima treba samo 4 minute za izjedačenje rezultata. Zadnja linija Crikvenice ostala je bez reakcije,  a poduzimljivi Smolčić se izvlači na lijevu stranu i iz kosa uspijeva biljarski precizno pogoditi daljnju vratnicu – 2:2.

Odlično ozračje na dobro popunjenim tribinama, na kojima se uvijek kada se sastaju ove dvije momčadi ima podosta nanijača. Najviše tijekom prvenstva.

Nisu izostale ni čarke, ali samo verbalne, koje su se vrlo brzo nakon utakmice u trećem poluvremenu brzo izgladile.

Domaćin je zbunjen, a Lončar u prilici da se rezultat okrene u korist gostiju. Velika i izgledna prilika, a lopta prolazi za malo kraj desne vratnice. Pitanje da li bi u takvom razvoju situacije domaćin smogao snage za novi rezultatski iskorak.

U sudačkoj nadoknadi Buršić puca iz okreta, ali njegov udarac brani i izbija u korner Ciani.

Crikvenica nalazi vremena u kratkom vremenskom intervalu do odmora i za novo vodstvo. Brza akcija Rubčić-Butorac završava ukaznenom prostoru, a domaći kapetan je realizator sa 7-8 metara – 3:2

U prvih pet minuta nastavku  simultanku igra Josip Buršić.

Najprije slijedi brzi solo prodor u kojemu je za završnicu nedostajala samo realizacija. Nakon samo četiri minute gosti vade loptu ponovno iz mreže, a gol je u potpunosti u izvedbi Buršića.

Kada igra Deni Rubčić kao što je igrao protiv Naprijeda i igra Crikvenice ima  šarm, lepršavost, sadržajnost, realizaciju...

U sjajnoj akciji Buršić otvara desni bok, a na ubačenu loptu najbolje je reagirao Imamović za konačnih 5:2, iako je do kraja preostalo još 40 minuta.

Ipak, da gledaoci ne ostanu prokraćeni sadržajnost susjedskog susreta pobrinuo su se u još dva navrata domaći igrači pogodivši vratnicu. Konkretno – super raspoloženi Deni Rubčić (85. i 85.). (S. Lončarić)

LOŠINJ – RUDAR 1:2

Igralište Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 0:1 Macan (42), 1:1 Jerneić (83), 1:2 Macan (85)

Žuti kartoni: Abramov, Gršković (Lošinj), Maksenčuk, Šepić (Rudar)

Crveni karton: Fatić (84, drugi žuti karton)

LOŠINJ: Popović, Abramov (46 Kauzlarić), Jergović, Valenčić (70 Šepuka), Erceg, Jerneić, Fatić, Gršković, Belobrajić (55 Antoninić), Mrvac, Faflja (46 Udović)

RUDAR: Vozila, Načinović, Škopac, Šepić,  Macan (90 Topić), Juričić, Belo (70 Ivanović), Licul, Černjul, Mehić, Maksenčuk (78 Fejzić)

Pravi derbi kola odigrali su na Čikatu Lošinj i Rudar. Dojam je da je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme, a da su gosti bili s(p)retniji i zasluženo upisali tri boda.

Rudar je poveo u 42. minuti kada Mehićev udarac iz prekida Popović odbija, ali točno na nogu Ivana Macana – 0:1.

U 83. minuti Jerneić je poravnao glavom,da bi minutu kasnije najbolji domaći igrač, Edin Fatić,  napravio prekršaj s leđa i zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje.

Na reakciju Rudara nije trebalo dugo čekati.

Tin Ivanović je dobio loptu na centru, u prodoru nanizao trojicu protivničkih igrača, a prije duela sa četvrtim, proslijedio je loptu do Macana koji zabija za konačnih 1:2.

Trener Lošinjana Igor Tkalčević kaže:

- Utakmica je prošla u našoj dominaciji u prvom dijelu, ali i mogu reći i potpunoj dominaciji u drugom dijelu. Na kraju nismo zadovoljni s onim što smo prezentirali s obzirom što smo na kraju dobili. Sitni detalji su odlučivali utakmicu i oni su otišli na protivnikovu stranu. U njihovih 3-5-2 mi smo se nametnuli po bočnim pozicijama gdje smo stvarali naše kontinuirane napade i pritisak na protivnički gol i uspjeli smo izjednačiti. Mislim da smo mogli i povesti, ali dogodio nam se taj drugi žuti karton i taj trenutak nepažnje u fazi obane protivnik je iskoristio i iz drugog udarca na gol je poveo. Želim poručiti momčadi, kao što sam već i rekao u svlačionici, da moramo dignuti glavu, da smo upali u crnu rupu, međutim pokazujemo da nismo zaboravili igrati nogomet, ali očito smo se zamjerili lopti. U slijedećoj utakmici će doći na naplatu naša kvalitetna igra, rekao je Tkalčević.

OTOČAC – ROVINJ 4:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Grivičić (29), 2:0 Grivičić (43), 3:0 Krznarić (57), 4:0 Krznarić (73)

Žuti karton: Vukić (Otočac)

OTOČAC: Božičević, Kostelac (76 F. Bogdanić), Draženović, J. Smolčić (76 M. Smolčić), Banić, Rudelić (76 M. Bogdanić), Grivičić (87 Lasić), Vuković, Krznarić, Burić, Vidmar (62 Čurčić)

ROVINJ: Pavlić, Škiljan, Matošević, Bilić (76 Bilić), Kazalac (46 Baltić), Moscarda, Stojanov, Tanković, Pamić, Bernobić (67 Gjurchinoski), Hasanbegović

Nogometaši Otočca ostvarili su rezultatski impresivnu pobjedu s obzirom na rejting protivnika:

-  Mogu priznati da sam bio iznenađen, ali potpuno smo zasluženo pobijedili ovakov uverljivo. Trener Rovinja mi je čestitao. Moramo znati da je Rovinj došao bez imperativa, ali mi smo odigrali pravu utakmicu. Nadam da nam je ova utakmica prekretnica, osam kola nismo pobijedili. Nisam ni očekivao neke posebne rezultate na proljeće, jer nem je otišlo pet igrača, a nismo doveli nikoga. Dečki koji igraju nisu upitni kvalitetom, ali stalno ponavljam isto što može zvučati kao alibi, ali kada četiri treninga tjedno radiš s četiri do osam igrača, onda imaš pravo tražiti alibi. Igrače počnem skupljati od četvrta nadalje, kako se vraćaju s fakulteta. Prate moju ideju, što se toga tiče jako sma zadovoljan. Da smo redovitiji na treninzima ne bismo imali nikakih problema bez obzira što su nam otišli igrači. Nadam se da ćemo u tri preostale domaće utakmice osigurati poziciju da ne budemo predzadnji iako mislimd a je sve riješeno što se tiče borbe za ostanak. Samo Lokomotiva ispada iz lige, ali nikada ne znaš hoće li netko u zadnji trenutak iskazati želju za plasmanom u viši rang. U našoj županiji jedini koji bi mogao ući je Gospić, koji je treći na tablici. Ne vjerujem da će netko imati uvjete za ovu ligu, ali uvijek moraš biti oprezan u našem nogometu. Važno je da ne budemo predzadnji, kaže trener Otočca Tomislav Lopac.

ORIJENT 1919 – MLADOST 4:1

Igralište Krimeja. Gledatelja:

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Sertić (14), 2:0 Sablić (19), 2:1 Nišević (33-11m), 3:1 Sablić (48), 4:1 Klenovšek (64)

Žuti karton: Valčić (Mladost)

ORIJENT 1919: Nicoletti, Baljak (67 Sobotinčić), Hasičić (70 Mandić), Andrić, Šestan, Barišić, Sablić (83 Aščić), Klenovšek (73 Makiadi), Šarković, Leskur, Sertić (75 Grgurić)

MLADOST: Cindrić, Nišević (63 Kovač), Lazendić, Racan, Peršić (70 Bradarić), Kostešić (67 Ivančić), Halilović (77 Markić), Bagarić, Valčić, Matejčić (53 Mofardin), Šafradin

Trener Orijenta 1919 Danilo Butorović bio je izuzetno zadovoljan igrom i pobjedom svoje momčadi.

-  Utakmicu smo kontrolirali od samog početka i postigli smo dva pogotka u prvih dvadeset minuta, te je bilo sve na našoj strani sve do tog, da budem pristojan, nesretnog kaznenog udarca. Međutim, to nas nije spriječilo da u istom ritmu stvaramo pregršt prilika i zasluženo pobijedimo. Moram istaknuit cijelu momčad, svi su odradili sve zadatke koje sam pred njih postavio i izgledali smo odlično od početka do kraja, rekao je Butorović.

PAZINKA – VINODOL 2:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 250

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko selo)

Strijelci: 1:0 Rudela (17), 1:1 Petrinović (18), 2:1 Krajcar (46)

Žuti kartoni: Smoličić, Lagumdžija (Vinodol)

PAZINKAFunčić, Batel, Pinčan, Maružin, Matika, Ivetac (46 Zgrablić), Vale (86 Prenc), Rudela (81 Tomišić), Levak, Rabar, Krajcar (76 Damijanić)

VINODOL: Hodžić, Radetić (24 Matija), Smolčić (53 Preni), Brusić, A. Petrinović, Tonković (46 Šmit), Tomić, Buljat , Lenac, Lagumdžija, T. Petrinović

Pazinka je slavila u susretu protiv Vinodola.

Kao i u kup utakmici protiv Rovinja u tjednu, „pleli“ su mrežu oko protivničkog gola sve dok jedna lopta nije došla do Manuela Rudela.

Veznjak Pazinke još je jednom pokazao kako ima „filigranski“ precizan udarac za vodstvo 1:0.

No, samo minutu kasnije, loptu je krivo zahvatio Funčić pa njegovo ispucavanje stiže do Tonia Petrinovića koji ga uspijeva lobovati za poravnanje na 1:1.

Do predaha nije bilo pogodaka, ali čim se krenulo s centra u drugom dijelu gledatelji su vidjeli jedan i to u onoj mreži kamo su i htjeli.

Batel je ugledao slobodnog Tea Krajcara na rubu šesnaesterca, a mladi pazinski ofenzivac uspio se osloboditi svog čuvara i pogoditi, pokazati će se, veliku pobjedu svoje momčadi.

HALUBJAN – NEHAJ 2:1

Igralište Grašćina. Gledatelja: 75

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Miočić (24), 2:0 Miočić (29), 2:1 Bajramović (48)

Žuti kartoni: Miletić (Halubjan), Pejić, Hajdini, Tomac, Pejanović (Nehaj)

Crveni karton: Samardžija (33, vrijeđanje glavnog suca)

HALUBJAN: Bedenik, Samardžija, Šipura, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Alilović (72 Radan), Štemberger (75 Gatara), Vukelić (46 Brnčić), Šanjug (90 Bilić), Miočić (90 Begić)

NEHAJ: Baričević, Glavičić (88 Babić), Ćaćić, Savić (82 J. Prpić), Lopac, Pejić (66 Ajdini), Biondić (46 Bajramović), Hajdini (84 Hodak), Tomac, Vukelić, Pejanović

Trener domaćina Nenad Sušanj istaknuo je kolektivu igru svoje momčadi.

- Igrali smo u Klani jer je naš teren zauzet od strane HNS-a, međutim to nam je pogodovalo s obzitom da bolje rezultate imamo kao gostujuća momčad, a na ovom terenu u Klani smo igrali kao gosti. Ušli smo jako dobro u utakmicu, tvrdo u obrani i sredini, napad je funkcionirao i poveli smo 2:0, ali se onda dogodila jedna nesmotrena situacija u kojoj je naš desni bek isključen sa terena i utakmica je otišla u jednom neželjenom tijeku. Izdržali smo do kraja poluvremena, a u drugom dijelu gosti su napadali i postigli pogodak. Nakon toga desila se sporna situacija u kojoj su gosti imali kazneni udarac koji je naš vratar obranio što nam je dalo motiv i psihički se momčad digla, te smo se do kraja susreta obranili. Poslije tog kaznenog udarca gosti su imali jalovu inicijativu, ali mislim da je naša pobjeda potpuno zaslužena. Čestitke mojim igračima koji su skoro šesdeset minuta igrali sa igračem manje. Nehaj je vrlo dobra momčad koja se pojačala sa jako dobrim igračima, ali mi smo se pokazali kao jak kolektiv, rekao je Sušanj.

GROBNIČAN – CRES 3:0

Igralište NK Rječina. Gledatelja: 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa)

Strijeci: 1:0 Pilčić (17), 2:0 Pilčić (18), 3:0 Pilić (84)

Žuti kartoni: Gundić (Grobničan), Omerović (Cres)

GROBNIČAN: Herman, Čaval, Jukić, Golić, Vukelić, Pilčić (87 Prtenjača), Poropat (46 Conjar), Fućak, Gundić, Linić (80 Babić), Sharbini (33 Matković)

CRES: Zmajla, Brnić (56 Delić), Pašuld,  Inić (46 Francetić), Crnovršanin, Omerović, Nikolić, Cianci, Petrović (65 Martuslović), Kovačić (62 A. Zubović), Žarić

Trener domaće momčadi Dušan Gruevski pohvalio je svoju momčad, te posebno trostrukog strijelca Pilčića.

- Sve pohvale mojim igračima. Odradili su utakmicu od samog početka onako kako smo se dogovorili. Izvrsna partija Pilčića koji je postigao tri pogotka, ali prije svega treba čestitati čitavoj momčadi koja je nakon dva malo lošija rezultata postigla visoku i zasluženu pobjedu, rekao je Gruevski.

Trener Cresa Živko Cunjak bio je vrlo kratak:

- Zaslužena pobjeda protivnika. Mislim da smo mi potpuno podbacili u svim segmentima i da nismo pokazali skoro ništa pozitivno, te je na nama da u narednom periodu otklonimo sve nedostatke koje smo prezetirali. Prilično sam indisponiran učinkom svoje momčadi, rekao je Cunjak.

FUNTANA – LOKOMOTIVA 5:0

Igralište Funtana. Gledatelja: 60

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Strijelci: 1:0 Hrvatin (9), 2:0 Lajtman (20), 3:0 Hrvatin (33), 4:0 Fedotov (57), 5:0 Fedotov (67)

FUNTANA: Lisjak, M. Šegon, Hrvatin, Vuković (86 Ven), Matošević, Popović, Lajtman (67 Beli), Ibrić, Fedotov, E. Šegon (79 Begić), Jugovac

LOKOMOTIVA: Pernat, Pilepić (51 Fumić), Šimić, Tomić, Baković, Smolić-Ročak, Kuši, Todorović, Kelmendi, Čubelić, Barić

Na krilima raspoloženog napadača iz Kašćerge, Josipa Hrvatina, nogometaši Funtane s lakoćom su pobijedili riječku Lokomotivu, koja odavno više nema nikakve šanse za ostanak u ligi.