Utakmice 15. kola: Grobničan - Orijent 1919 3:0, Funtana - Pazinka 1:0

Strijelci: 1:0 Šmit (57), 1:1 A. Petrinović (59-ag)

Žuti kartoni: Tomić, Brusić (Vinodol), Vukelić (Crikvenica)

VINODOL: Hodžić, Smolčić (69 Uremović), Lenac, Brusić, A. Petrinović, Lagumdžija (62 Perušić), Šmit, Tomić, Mataija, Filipović, T. Petrinović

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Merle (46 Frančišković), Vukelić, Smojver, Kuna, Rubčić, Xheladini, Imamović, Butorac, Buršić (75 Gašparović)

Pucalo se gromko, ali iz praznih pušaka. Kao i uvijek kada se susreću prvi susjedi Vinodol i Crikvenica.

Dobra posjeta, ljubitelji nogometa iz cijele regije.

Boćarski majstori, svjetski prvaci i rekorderi Leo Brnić, Marino Milićević, legendarni vođa BK Gornji Kraj Ratko Đeneš, nekadašnji igrači Vinodola, a sada nogometni (diplomirani) treneri u Bostonu (USA) Danijel Franjković i Adam Đeke.

Igra za zaborav, iako se htijenje aktera ne može osporiti. U prvom dijelu domaćin bolji, nastavak u znaku Kiraca.

Najzanimljivije ipak na tribinama, gdje su se podjednako dobro i ravnomjerno podijeljeni navijači trudili da što sistematičnije seciraju uradak Zvonka Radića, glavnog arbitra.

A imali su poprilično posla, ne samo navijačkog.

Prva prilika u 35. minuti nije djelovala preopasno. Srok je istrčao na Tonija Petrinovića na rub golmanskog prostora, pri čemu je podmetnuo nogu domaćem igraču i prouzročio kazneni udarac.

Tomić puca u desnu stranu vratara Crikvenice, koji se u istoj minuti iskupljuje efektnom obranom.

Četiri minute kasnije snažno puca Rubčić, ali Hodžić izbija loptu u korner. Sa druge strane istureni Šmit permanentna je opasnost za gol Crikvenice, ali sa premalo pomoći suigrača u zatvorenijoj domaćoj formaciji.

Početkom nastavka, već u 50. minuti novi je prekršaj za najstrožu kaznu na istoj strani igrališta, ali ovaj puta za goste.

Lagumdžija ruši Frančiškovića, ali bijela točka na istočnoj strani Bahalina kobna je za Kunu. Slabašan udarac prolazi iznad gola.

Sada gosti komentiraju da se utakmica igra prerano, pa neki od igrača nisu još ni ručali.

Brza domaća akcija krenula je od Tomića. Visoki ubačaj dolazi precizno do Božidara Šmita, a prekaljeni majstor minijature dovodi Vinodol u vodstvo – 1:0.

Zapucala je i pirotehnika, a suri dim počeo se povlačiti iznad domaćeg kaznenog prostora.

I upravo u takvim okolnostima stiže izjednačenje.

Akcija Butorac - Imamović i odbijanac koji završava u mreži nemoćnog Hodžića, pri čemu je  lopta dodirnula i nekoga od igrača Vinodola.

Gol obavijen slavljeničkim dimom domaćih za gostujuće izjednačenje - 1:1.

Završnica utakmice u znaku je inicijative Crikvenice.

U dva navrata udarce Rubčića (72, 81) brani Hodžić.

Posljednju priliku imao je za goste Vukelić u 88. minuti, ali je udarac glavom proletio pokraj gola.

Kraj uvijek zanimljivog susjedskog El Classica protiče u ozračju navijačkih šala i korektnih podbadanja - do posljednjeg kola proljetnog dijela prvenstva na Gradskom stadionu u Crikvenici, kada će se susjedi ponovno ogledati.

Vjerovatno sa istim rezultatom. (S. Lončarić)

RUDAR - MLADOST 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa)

Strijelci: 1:0 Čudić (56), 2:0 Macan (59), 3:0 Škopac (73)

Žuti kartoni: Černjul, Macan (Rudar), Livović, Kostešić (Mladost)

RUDAR: Vozila (87 Blažina), Bilić, Topić (46 Šepić), Načinović, Škopac (83 Belo), Čudić (68 Fejzić), Macan, Licul, Ivanović, Černjul, Kurtić

MLADOST: Subanović, Lazendić, Markić, Racan, Kostešić, Halilović, Kovač (41 Škaro), Mofardin (78 Nišević), Valčić, Matejčić (76 Bradarić), Livović (38 Tretinjak)

Pedeset i šest minuta pružala je otpor Labinjanima momčad Mladosti iz Fažane koja je, dojam je, u grad „ugljena i sporta“ došla po bod.

Posebno je zanimljiva vratarska pozicija gostiju u ovom derbiju.

Život piše romane.

Da je netko Matiji Subanoviću lani, tada istaknutom lijevom bočnom Ližnjana rekao da će u prosincu 2016. godine braniti u službenoj utakmici na labinskom gradskom stadionu, gotovo sigurno odbio bi tu mogućnost sa gnušanjem. No, i to se danas dogodilo, u odsustvu svih fažanskih vratara.

Prvu prigodu domaći imaju u 11. minuti kada Tin Ivanović prolazi trojicu protivnika u slalomu, a onda upošljava Carla Škopca koji puca preko gola.

Do predaha Fažanci su triput čistili loptu s gol linije. Lazendić je obranio udarac Škopca, Valčić Kurtića, a Matejčić je izbio loptu nakon kornera i Načinovićevog šuta glavom.

U 56. minuti Ivan Macan je poslao loptu na desnu stranu za Carla Škopca, a ovaj asistirao za Ervina Čudića koji sa sedam metara pogađa za 1:0. Samo dvije minute kasnije završena je priča.

Macan se oslobodio za udarac na 20 metara od gostujućeg gola i povisio na 2:0 da bi konačnih 3:0 u 73. postavio Škopac, igrač koji je danas mogao upisati i hat trick, da je bio precizniji.

Pet minuta kasnije Rudar je promašio i četvrti jedanaesterac ove jeseni, ovog puta to je pošlo za nogom Macanu.

NEHAJ - ROVINJ 1:2

Stadion Nehaj. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Vukelić (11), 1:1 Maružin (48), 1:2 Maružin (74)

NEHAJ: Bilen, Babić (88 Rončević), Vrban (13 Hodak), Tomljanović, Opala, J. Prpić, Lopac, Biondić (41 M. Prpić), Pejanović, Hajdini, Vukelić

ROVINJ: Pavlić, Jozić, Pamić, Baltić, Matošević (81 Stojanov), Maružin (92 Božić), Kazalac (55 Bernobić), Tanković, Bobić, Hasanbegović, Moscarda

Nogometaši Nehaja doživjeli su novi poraz od Rovinja te ušli u opasnu zonu. Senjani su poveli u 11. minuti.

Ibrahim Hajdini prošao je po strani, ubacio za Karla Biondića čiji udarac okončava na vratnici, a odbijanac u gol šalje Ivan Vukelić.

Izjednačenje je stiglo u 48. minuti kada Loren Maružin prima loptu na vrhu šesnaesterca i preciznim udarcem vara vratara Bilena za 1:1.

Da ne bi bilo sumnje tko je igrač utakmice, Maružin se pobrinuo u 74. minuti kada je osujetio jedno kratko dodavanje prema domaćem vrataru te ga lobao za 1:2.

- Poveli smo 1:0, zatim smo imali jedan nedosuđeni jedanaesterac u prvom dijelu. U nastavku smo psihički pali i primili dva gola. Sada nas očekuje puno posla. Moramo organizirati Skupštinu koja će izarati novu upravu i trenera, a zatim ćemo osvježiti momčad, rekao je predsjednik Nehaja Željko Biondić.

LOKOMOTIVA - NAPRIJED 0:2

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 50

Sudac: Zoran Janković

Strijelci: 0:1 Tomić (48), 0:2 Iskra (82)

Žuti kartoni: Juničić, Sablić (Lokomotiva), Savić, Lončar, Lukačić (Naprijed)

LOKOMOTIVA: Smolčić, Maoduš, Nemetz, Šestan, Gundić, Sobotinčić (63 Juničić), Bonicioli, Čubelić (68 Radoslović), Popović (68 Županec), Pašuld, Sablić

NAPRIJED: Ciani, Tonković (38 Lončar), Iskra, Kružić, Savić, Lukačić (89 Rubčić), Blašković, Prpić (84 Gržinčić), E. Petrović (65 A. Petrović), Tomić (85 Juraga), Čop

Nogometaši Lokomotive poraženi su na domaćem travnjaku od hreljinskog Naprijeda.

Hreljani su nakon krize u posljednja dva kola uzeli šest bodova te će mirniji na zimsku stanku.

- Mučili smo se, bili smo dominantni, ali nismo bili uvjerljivi, ni dovoljno konkretni. Lokomotiva je imala dvije, tri prilike i da smo primili gol kod 0:0 bilo bi svašta jer nam još uvijek nedostaje samopouzdanja. Najvažnije je da smo uzeli tih šest bodova kada je bilo najvažnije. Na proljeće će to još bolje izgledati jer su tereni bolji, što nama više odgovara, a i dovest ćemo dva, tri igrača rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

CRES - OTOČAC 0:2

Stadion Dari. Gledatelja: 100

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Tomac (14), 0:2 Vuković (73)

Žuti kartoni: Tomac (Otočac)

Crveni karton: Inić (Cres) 45 - namjerni prekršaj

CRES: Zmajla, Petrović (54 Martuslović) Inić, Nikolić, A. Zubović (56 Kovačić), T. Zubović, Žarić, Mance, Francetić, Omerović, Kučinić

OTOČAC: Božičević, Rudelić, Banić, Vukić, Tomac (84 K. Kostelac), Vuković (87 Rogić), Grivičić (67 F. Kostelac), Plecić, Sladović, Bunjevčević, Tomaić (89 Smolčić)

Nogometaši Cresa polusezonu su zaključili domaćim porazom od Otočca.

- Loše smo otvorili utakmicu. Zabili smo si autogol, a pred sam kraj poluvremena smo ostali sa igračem manje. U nastavku smo sve raspoložive snage orjentirali na napad ne bi li izjednačili, ali smo iz jedne njihove kontre primili i drugi gol. Imali smo neke prilike i poluprilike, ali nismo uspjeli ništa realizirati. Događaju se i ovakve utakmice. Čestitam Otočcu na pobjedi, rekao je trener Cresa Živko Cunjak.

Otočac je imao itekako razloga za slavlje jer su polusezonu okončali prvom gostujućom pobjedom od početka prvenstva.

- Pobjeda je zaslužena. Nedostajalo nam je četiri, pet igrača, ali oni koji su ih nadomjestili su dobro odradili posao. Olakotna okolnost je bila što smo imali igrača više u drugom poluvremenu, ali mislim da bi dobili utakmicu i da su domaći bili u puno broju, jer smo doista dobro stajali na terenu, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

GROBNIČAN - ORIJENT 1919 3:0

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Matković (21), 2:0 Pilčić (40), 3:0 Miculinić (79-11m)

Žuti kartoni: Golić, Furijan (Grobničan), Sertić, Nicoletti (Orijent 1919)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Golić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Sharbini, Pilčić, Matković (71 Conjar), Prtenjača, Furijan

ORIJENT 1919: Nicolettu, Andrić, Biasiol, Baljak, Barišić (62 Benić), Mikulić, Brdar, Leskur, Sertić (83 Klenovšek), Grbac (79 Ljevar), Ismaili

Nogometaši Grobničana nakon turbulentnog početka, sezonu su zaključili uvjerljivom pobjedom nad Orijentom.

- Bila je dobra utakmica. Dvoboji sa Orijentom su uvijek interesantni, puni tempa i dobrih poteza. Dosta igrača Orijenta je igralo u Grobničanu, pa su imali motiv više, ali mi smo zasluženo pobijedili. Iskoristili smo svoje prilike i zadovoljan sam kako smo zaključili sezonu, rekao je trener Grobničana Dušan Gruevski.

Trener gostiju Elvis Brajković razumljivo nije bio sretan ishodom.

- Grobničan je iskoristio svoje šanse, iako ih nije bilo previše. Mi smo imali dosta udaraca i par stopostotnih situacija, ali nismo ih zabili što zbog naše dekoncentracije, što zbog dobrih reakcija golmana Grobničana. Zaslužena pobjeda domaćih, rekao je Brajković.

FUNTANA - PAZINKA 1:0

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Hrvatin (43)

Žuti kartoni: Hrvatin, Jugovac, B. Gjurchinoski, Lisjak (Funtana), Horvat, Erik (Pazinka)

Crveni karton: Popović (Funtana) 4 - potezanje igrača u izglednoj prilici za gol

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Ven (90 Radenović), Šegon, B. Gjurchinoski (90+1 Begić), Hrvatin, Škiljan, Popović, Legović, A. Gjurchinoski (90+3 Lajtman), Jugovac

PAZINKA: Lovrinić, Batel, Levak, Pinčan, Matika, Rudela (79 Ivetac), Ružić (46 Zgrablić), Vale, Lepinjica, Rabar, Krajcar (71 Prenc)

Malo je reći podvig, preciznije senzaciju, napravili su nogometaši Ivana Lajtmana u srazu sa favoriziranom Pazinkom.

Da bi stvar po goste bila gora, presudio im je – Pazinjan.

Josip Hrvatin je pet godina bio član svog današnjeg protivnika, a u 40. je minuti pobjegao pažnji gostujuće obrane te smireno poentirao kada se našao ispred Lovrinića.

Po blatnjavom terenu ipak se dalo igrati, a u nastavku gosti su zagospodarili što se tiče posjeda i dominacije, ali je na vratima Funtane u nekoliko navrata uzdahe izmamio Robert Lisjak.

Treba reći da su Funtanjani u prvom dijelu izgledali življe i imali više od igre, bez obzira na činjenicu da su od četvrte minute igrali bez "pocrvenjelog“ Marka Popovića koji je napravio prekršaj kao zadnji igrač obrane.