MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Lokomotiva preokrenula protiv Buja

Subota, 29. kolovoza 2015. 20:07 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 1. kola: Lokomotiva - Buje 2:1. Lokomotiva pobjedila na krilima Popovića i Leskura

Međužupanijska liga NS Rijeka - 1. kolo

LOKOMOTIVA - BUJE 2:1

Igralište Robert Komen. Gledatelja 100

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Čavarović (35) 1:1 Popović (53) 2:1 Leskur (85)

Žuti kartoni: Bašić (Lokomotiva), Čović (Buje)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Tokić, Šolaja, Šestan, Bonicioli, Čubelić (69 Bašić), Sablić (46 Popović), Smolčić, Lacković (46 Hamidović)

BUJE: Melon, Bešić, Kapular, Jugovac, Uran, Čović, Čavarović, Bojić (77 Marijanović), Jerkan (74 Jusić), Bašić (89 Uzelac), Risonjić

Riječka Lokomotiva ispisala je još jedan dio svoje povijesti ove subote. Na premijernom nastupu u Međužupanijskoj ligi izabranici Tihomira Bašića svladali su Buje rezultatom 2:1 i došli do vrijednih bodova, posebice ako se zna na koji su način ti bodovi izboreni.

Iako se gosti u prvom poluvremenu gotovo da i nisu micali sa svoje polovice, prvi je pogodak pao u mrežu domačeg vratara. Dogodio se on iz kontre, prve na utakmici, iz prvog udarca na vrata Lokomotive, u 35. minuti. Lijepo su je istrčali Jugovac i strijelac Čavarović kojem iz neposredne blizine nije bilo teško savladati Stipanova.

Buje se organizirano branio, nekoliko je puta domaća momčad zagrijavala dlanove mladog Melona, ali ti bi udarci gotovo u pravilu bili bezopasni. Ključni čovjek gostujućeg pogona bio je Čović koji je potkraj prvog dijela s crte izbio jedan pokušaj Lackovića.

U drugom poluvremenu Bašić se odmah odlučio na izmjene. Lackovića je odmijenio Hamidović, a Sablića kasniji strijelac Popović. Lokomotiva je na krilima Popovića i Leskura, beka kojem postizanje pogodaka nije uža specijalnost uspjela preokrenuti rezultat i zasluženo slaviti.

Valja napomenuti da je početak susreta na Podmurvicama kasnio desetak minuta zbog jedne rupe u mreži na zapadnom golu. Riječki sudac Sobol zbog velike je sparine u 30. miniti utakmice igrače obje momčadi poslao na kratak predah.