Subota, 03. prosinca 2016. 16:30 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 15. kola: Halubjan - Lošinj 2:1

Strijelci: 0:1 Marić (9), 1:1 Miočić (11), 2:1 Štimac (83-11m)

Žuti kartoni: Šipura, Miočić (Halubjan), Marić, Babić (Lošinj)

HALUBJAN: D. Bedenik, Brnčić, Šipura, Miletić, Pinjuh, Kovčalija, Alilović (90+3 Kinkela), Majetić, Vukelić (68 Štimac), Šanjug, Miočić (53 Radan)

LOŠINJ: Busanić, Abramov (71 Šarković), Erceg, Jergović, Valenčić, Belobrajdić, Marić,  Gršković (63 Udović), Fatić, Babić, Jerneić

Uvodnih pet minuta igre prošlo je u ispitivanju snaga na sredini terena, a prvu priliku imaju gosti u 7. minuti, kada Edin Fatić loše reagira na darovao loptu domaće obrane.

U 9. minuti susreta Lošinj postiže pogodak nakon brze kontre u kojoj je Antonio Belobrajdić sa desne strane vratio loptu na vrh šesnaesterca, a Dino Marić je preciznim udarcem pogodio lijevi donji kut vratara domaćih za vodstvo gostiju od 0:1.

Nije se dugo čekalo na novo uzbuđenje i novi pogodak kojim su domaći izjednačili.

Mario Alilović je probio desnu stranu Lošinjana i uputio precizan centaršut u šesnaesterac, a Josip Miočić je matirao golmana Busanića.

Tijekom poluvremena mogla se vidjeti vrlo brza i dinamična igra sa obje strane.

Kod domaćih u sredini terena gospodario je Dragan Šanjug koji je bio pokretač skoro svake akcije koje su se uglavnom odvijale preko desne strane i brzonogog Alilovića.

Kod Lošinjana treba izdvojiti ozbiljnije pokušaje Fatića, kao i Josipa Jerneića.

Do kraja prvog dijela rezultat je ostao nepromijenjen, a ulaskom u drugi dio Halubjan je zagospodario terenom i potpuno preuzeo inicijativu. Iz minute u minutu domaći igrači prijetili su golu Lošinja.

Ulaskom Davida Radana umjesto ozlijeđenog Josipa Miočića, napad domaćih dobio je nove mogućnosti na lijevoj strani.

U 60. minuti Radan odlično puca glavom nakon centrašuta Tonija Brnčića, ali vratar Busanić je priseban.

Vratar Lošinja Busanić još je dva puta spašavao svoj gol. U 65. minuti brani udarac Luke Majetića sa vrha šesnaest metara, te ponovo u 70. minuti nespretni udarac Šanjuga.

Potpunu dominaciju Halubjan je okrunio u 83. minuti.

Vratar gostiju Busanić napravio je ogromnu pogrešku kod izbijanja lopte iz svog peterca, lopta dolazi do Šanjuga kojeg gostujuća obrana ruši, te sudac pokazuje na bijelu točku.

Precizni izvođač je Kristijan Štimac i domaći vode 2:1.

Do kraja susreta Lošinjani pokušavaju doći do izjednačenja, ali domaći igrači bez problema i bez panike brane u dva navrata svoj gol, te bodovi zasluženo ostaju na Brnasima.