Subota, 05. rujna 2015. 19:47 Napisao  I. V.

Utakmica 2. kola: Grobničan - Lošinj 1:1. Conjar izjednačio sjajnim pogotkom

Strijelci: 0:1 Mance (18), 1:1 Conjar (71)

Žuti kartoni: Poropat, Pretnjača, Conjar (Grobničan), Viskić, Mrvac, Babić, Udović (Lošinj)

GROBNIČAN: Herman 6,5, Jovanović 6, Jukić 6, Kurilić 6,5, Vukelić 6, Miškulin 6 (46 Babić 6), Žeželj 6, Škarica 6 (66 Conjar 6,5), Poropat 6 (73 Juničić -), Pretnjača 6, Pilčić 6

LOŠINJ: Radman 6,5, Malinić 6, Inić 6, Viskić 6, Valenčić 6, Mrvac 6, Jergović 6,5 (83 Udović -), Mance 6,5 (78 Kauzlarić), Francetić 6 (63 Blašković 6), Babić 6,5, Brdar 6

Nogometaši Grobničana i Lošinja odigrali su utakmicu bez pobjednika (1:1) iako su obje momčadi imale prilike pobijediti da je bilo više mirnoće u završnici. Na kraju se podjela bodova doima pravičnom nakon utakmice u kojoj su domaćini imali veći posjed lopte, a gosti podredili igru mogućnostima igrača sklonim brzoj transformaciji kakvi su Babić, Mance, Brdar...

U prvom dijelu Grobničan je imao nešto veći posjed lopte, ali su gosti bolje stajali na terenu, što je omiljena trenerska fraza kojom se opisuje konkretnija igra. Na početku utakmice momčad Lošinja doista je bila puno konkretnija u brzim otvaranjima uzduž i poprijeko igrališta, u praktično svakom prelasku preko centra opasno je izgledala kombinatorika povučenoga Mancea te isturenih Babića i Brdara.

U 18. minuti Lošinjani su postignuli pogodak nakon što je Babić lucidno podvalio loptu u prazan prostor između stopera, Mance je osjetio trenutak, pravodobno ušao i izašao sam pred Hermana. Rutinska Manceova reakcija završila je pogotkom - 0:1.

Odmah je živnulo, podignuli su domaćini malo ritam, ali su gosti i dalje djelovali opasnije. U 31. minuti Mance je oteo loptu na svojoj polovici, na kraju polukontre proigrao Babića, koji je ušao slijeva prema Hermanu i onda loptu visoko poslao preko vratiju. Bila je to najbolja prilika do odmora.

Koliko god Grobničani pojačavali pritisak, obrana Lošinja djelovala je vrlo koncentrirano sve do 45. minute, kada je na Jovanovićev ubačaj zdesna Pretnjača loše primio loptu kada je ispred njega bio samo Radman. Propala je najbolja prilika domaćina u prvom dijelu, daleko izglednija od Škaričina (21) nepreciznog udarac iskosa s 13 metara.

Drugi dio pripao je momčadi Grobničana, koja je potrošila puno više snage od gostiju da bi izjednačila. Stiskali su domaći igrači cijelo drugo polovrijeme, kako je vrijeme odmicalo gosti su fizički padali. Nisu više bili tako ubojiti u kontrama, u obrani su nekoliko puta panično izgubili raspored.

U 63. minuti Poropat se probio desnim bokom, idealno poslao loptu na drugu vratnicu, gdje je neometani Pilčić školski izveo udarac glavom i pao na ispitu iz preciznosti.

Gužva okolo kaznenog prostora Velimira Radmana nije jenjavala, pritisak je sve više rastao prije nego što je uslijedio najljepši trenutak utakmice.

U 71. minuti Pretnjača je prsima spustio loptu Conjaru, koji sa 17 metara udarcem iz prve pogađa lijevi gornji kut - 1:1. Visoka ocjena za umjetnički dojam kod pogotka manje je važna od toga da je Grobničan uspio osvojiti bod budući da se do kraja utakmice mreže više nisu tresle. A mogle su...

U 86. minuti Babić je za malo promašio vrata udarcem s 23 metra, da bi u 87. minuti gurnuo u prazan prostor Brdara, koji nije imao snage za precizniji i jači udarac u otvorenoj poziciji.

Najbolju priliku ipak je propustio Juničić, koji je u 89. minuti ostao sam na 14 metara od Radmana, snažno udario po lopti i promašio cilj.