Košarkaši DepoLink Škrljeva ostalo na dvije pobjede, Dubrovnik odnio bodove iz Kostrene

Subota, 02. prosinca 2023. 20:41 Napisao/la  SC

Prva četvrtina u potpunosti pripala Dubrovniku, plus dvadeset gosti su imali u tri navrata

Dubrovčani kao da su imali nekoliko igrača više...
Dubrovčani kao da su imali nekoliko igrača više... Foto: KK DepoLink Škrljevo

Premijer liga - 11. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - DUBROVNIK 72:86 (11:31, 20:16, 17:21, 24:18)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja: 200

Suci: Denis Hadžić, Franko Gracin, Darko Juraga

Igrači DepoLink Škrljeva izgubili su utakmici 11. kola FAVBET Premijer lige od Dubrovnika 72:86, te ostali na dvije pobjede.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala Dubrovniku, koji je u svim elementima nadvisio DepoLink Škrljevo, dobivši prvih deset minuta rezultatom 31:11.

Plus dvadeset su gosti imali u tri navrata, a treba istaknuti da je domaćin za prvih četiri i pol minute dao samo dva koša i to iz slobodnih bacanja koje je iskoristio Kellon Taylor.

S druge strane Tomislav Cvitković i Filip Vujičić sa sedam i Gvido Guštin s dvije trice predvodili su napad Dubrovnika.

Zeleni su se probudili u drugoj četvrtini koju su dobili 20:16, ali se na poluvrijeme otišlo prednošću Gospara 47:31.

Za prve dvije četvrtine kod DepoLink Škrljeva najučinkovitiji bio je Ivan Gulin s deset postignutih koševa, dok je kod Dubrovnika najučinkovitiji bio Filip Vujičić s 13 postignutih koševa.

Početkom treće četvrtine DepoLink Škrljeva pokušava dostići visoku prednost Dubrovnika, ali su najbliže bili u 26' pri rezultatu 39:52 i minus trinaest.

No, onda se gosti ponovno odvajaju, a konačnih 48:68 na isteku četvrtine postavlja tricom Ivan Vodopija.

I u posljednjih deset minuta Dubrovčani nastavljaju sa postizanjem koševa za konačnih 72:86.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Nikola Stanojević s 21 postignutim košem, a dodao je i 10 skokova za double-double učinak.

Kod Dubrovnika Filip Vujičić zaustavio se na 18, a Petar Dubelj i Ivan Vodopija na 15 postignutih koševa.