SP: Hrvatski vaterpolisti pobijedili Rusiju boljom igrom u drugom dijelu utakmice

Srijeda, 19. srpnja 2017. 15:13 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola, Skupina D: Rusija – Hrvatska 8:10 (3:1, 3:3, 1:4, 1:2). Nakon pobjeda protiv SAD i Rusije slijedi objektivno lakša utakmice protiv Japana

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Rusiju u drugom kolu u skupini zahvaljujući boljoj igri u drugom dijelu utakmice.

Rusija je bolje otvorila utakmicu, dugo je vremena trebalo našoj momčadi da pronađe ritam.

U prvih 12 minuta hrvatska družina postignula je samo jedan pogodak, a ni obrana s obojicom vratara nije baš djelovala dovoljno koncentrirano i agresivno.

U dugom dijelu vrati se na vrata Bijač, raspoloženi Joković vodio je Hrvatsku prema pobjedi, Sukno je nakon dužega razdoblja ponovo pokazao kvalitete igrača prevage.

Najvažnije, hrvatska obrana izgrala je u nastavku puno čvršće, Rusi su postignuli samo dva pogotka.

Dovoljno da budu aktivni do zadnje minute, 9:8 dvije minute prije kraja nisu bili jamstvo pobjede.

Vukičević je minutu i pol prije kraja postigao konačnih 10:8, do kraja utakmice više se raspravljalo sa sucima nego igrali.

Izbornik Ivica Tucak dobio je crveni karton, čudan sudački kriterij iznervirao je igrače i trenera.

Nakon pobjeda protiv SAD i Rusije slijedi objektivno lakša utakmice protiv Japana.

RUSIJA: Korneev, Stacenko (7 obrana), Lazarev 1, Vasiljev, Derevjankin, Bugajčuk 1, Ašaev 1, Merkulov 1, Nagaev 1, Sučkov 1, Holod, Lisunov 2, Šepelev

HRVATSKA: Bijač (9 obrana), Marcelić (1 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 4, Buljubašić, Vukičević 1, Bušlje, Sukno 3, Krapić, Šetka 1, Garcia

Igrač više: Rusija 3/9, Hrvatska 8/13, Peterci: Rusija 1/1, Hrvatska 0/0

Utakmica 2. kola, Skupina D: Rusija – Hrvatska 8:10 (3:1, 3:3, 1:4, 1:2)