Barakude uvjerljivom pobjedom nad Nizozemskom osigurale četvrtfinale Svjetske lige

Utorak, 11. veljače 2020. 19:09 Napisao/la  SC
Hrvatski vaterpolisti pobijedili Nizozemsku
Hrvatski vaterpolisti pobijedili Nizozemsku Foto: HVS

Svjetska liga - 3. kolo

HRVATSKA - NIZOZEMSKA 16:7 (5:3, 2:2, 4:1, 5:1)

Gradski bazen. Gledatelja 200.

Suci: Colominas (Španjolska) i Kovacs-Csatlos (Mađarska). Opunomoćenik: Papazian (Francuska).

HRVATSKA: Bijač (9 obrana), Burić 2, Fatović, Lozina 1, Joković 6 (1), Bukić 2, Benić 1, Bušlje 1, Miloš 1, Vrlić, Šetka 1, Lazić 1 (1), Marcelić (4 obrane).

NIZOZEMSKA: Wagenar (9 obrana), Veenhuis 1, Gbadamassi, Van Der Burg 1, Van Ijperen, Wolswinkel, Gottemaker, Nispeling, Muller, Janssen 1, Koopman 2, Filipović 2, Huijsmans. IZBORNIK: Harry van der Meer.

Peterci: Hrvatska 2 (2), Nizozemska -.

Osobne greške: Hrvatska 12, Nizozemska 9.

Crveni karton: Muller (29).

Treća osobna greška: Benić (29), Muller (29).

Igrač više: Hrvatska 4-6 (66%), Nizozemska 3-11 (27%).

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivom se pobjedom nad Nizozemskom u Varaždinu plasirala u četvrtfinale Svjetske lige.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i u prvoj četvrtini povela 4:0.

No do kraja prvih osam minuta, uz jedan hrvatski, Nizozemska je postigla tri gola, a na početku drugog dijela još dva i došla do izjednačenja 5:5.

Do poluvremena rezultatski stvari na svoje postavljaju Luka Bukić i Maro Joković za vodstvo 7:5.

Ovaj dvojac pucački je raspoložen i u trećoj dionici te Joković s tri i Bukić s jednim golom vode Hrvatsku do prednosti od 11:6 uoči posljednjeg dijela susreta.

Hrvatska zaključuje utakmicu s još pet golova, a Marko Bijač na hrvatskom golu zaustavio je sve osim jednog pokušaja Nizozemaca, za konačnih 16:7.