Četvrtak, 16. siječnja 2020. 21:43 Napisao/la  SC

CRNA GORA - HRVATSKA 10:11 (1:2, 2:4, 2:4, 5:1)

Duna Arena. Gledatelja 2.000.

Suci: Naumov (Rusija) i Colombo (Italija)

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1, Pješivac 1, Tešanović.

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Bukić, Vrlić 2, Benić 1, Garcia 2, Marcelić

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila (11:10) je Crnu Goru, Xavi Garcia odlučio je pobjednika pogotkom 1.12 minute prije kraja.

Crnogorci nisu iskoristili predost igrača više u idućem napadu, Bijač je obranio zadnji pokušaj izjednačenja u dramatičnoj završnici.

Nakon vodstva Hrvatske 10:5 nitko nije mogao pretpostaviti da bi Crnogorci mogli doći u priliku ugroziti pobjedu.

Međutim, snažni crnogorski presing i neshvatljivo loša igra hrvatske obrane rezultirale su serijom igrača Crne Gore od čak 5:0.

Štoviše, imali su Crnogorci napad za 11:10...

Hrvatska je u prve tri četvrtine igrala sjajan vaterpolo.

Nakon što su Crnogorci poveli sa 1:0, Andro Bušlje i Luka Bukić uspjeli su realizirati dvije situacije s igračkom prednosti u bazenu i dovesti Hrvatsku u vodstvo.

Bukić je početkom drugog dijela još jednom iskoristio igrača više za 3:1, a nakon što je Crna Gora smanjila na 3:2 uslijedili su pogoci Jokovića, Garcije i Vrlića za 6:2.

Sjajni vratar Marko Bijač (ukupno 11 obrana) obranio je nekoliko teških udaraca među kojima je bio i peterac.

U trećoj četvrtini Lončar iz protunapada i Benić pogotkom s distance povećali su prednost na 8:3.

Uoči posljednjih osam minuta rezultat je bio 10:5 za Hrvatsku, činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno.

Hrvatska je praktički osigurala izravni prolazak u četvrtfinale uoči zadnje utakmice protiv Slovačke, koja se igra u subotu od 16 sati.