Makedonci nas nisu oni ničim iznenadili. Čak mogu reći da sam očekivao i težu utakmicu. Međutim, uvjeren sam da su oni dali  svoj maksimum, nisu mogli bolje odigrati, kaže izbornik Slavko Goluža
Utakmica 4. kola: Hrvatska - Makedonija 29:26 (15:14). Izabranici Slavka Goluže odigrali su sjajno u obrani uz odličnog Mirka Alilovića na vratima. Zaustavljen je i Kiro Lazarov koji se ovoga puta nije naigrao
 Moram istaknuti kako su sve reprezentacije loše startale na SP-u, ali se polako diže njihova forma, kaže izbornik Slavko Goluža
Utakmica 3. kola: Hrvatska - Iran 41:22 (19:14). Posljednji gol na utakmici Iran je zabio u 49. minuti (32:22), a Hrvatska je u posljednjih deset minuta devet puta zatresla mrežu
Pokušat ćemo malo i kombinirati, ali moramo biti ozbiljni. Iranci su zaprijetili Makedoncima, kaže Goluža
- Zadnjih nekoliko turnira smo odlično igrali od prve utakmice pa smo se kako je turnir odmicao pomalo ugasili. Sada smo to malo promijenili, rekao je Čupić
Utakmica 2. kola, skupina B: Tunis - Hrvatska 25:28 (13:14). Dvije obrane Alilovića, te pogoci Štrleka i Čupića donijeli su u 54. minuti ključna tri gola prednosti (25:22)
Hrvatska - Tunis (17 sati). Tunis je jako neugodan. Brza je ekipa, igra tzv. divlji rukomet. Neugodan protivnik, na Olimpijskim igrama je bila "makljaža" i to nas čeka i u subotu, rekao je Igor Vori