SP: Hrvatski rukometaši pobijedili Egipat, protiv Španjolske u četvrtfinalu

Nedjelja, 22. siječnja 2017. 22:38 Napisao/la  SC

Utakmica 1/8 finala: Hrvatska - Egipat 21:19 (13:17). Ivan Pešić na vratima pokazao se kao pun pogodak

SP u rukometu - osmina finala

HRVATSKA - EGIPAT 21:19 (13:7)

HRVATSKA: Ivan Stevanović (0 obrana), Ivan Pešić (11 obrana), Lovro Mihić, Domagoj Duvnjak 2/7, Luka Stepančić 3/7, Jakov Gojun, Jerko Matulić, Zlatko Horvat 6/7, Tin Kontrec, Stipe Mandalinić 0/1, Manuel Štrlek 1/4, Željko Musa 3/3, Lovro Jotić, Marko Mamić 1/2, Luka Šebetić, Luka Cindrić 5/9

EGIPAT: Hady Shahin (8 obrana), Karim Hendawy (5 obrana), Mamdouh Taha Abouebaid 4/8, Yahia Omar, Mohamed Ibrahim Ramadan 4/4, Eslam Eissa 3/7, Abouelfetoh Abdelrazek 0/2, Ahmed Khairy 0/1, Mohamed Hesham Elbassiouny 0/2, Ibrahim Elmasry, Abdelrahman Sayed Abdou 0/1, Yehia Elderaa 2/6, Ahmed Elahmar 5/9, Mohamed Mamdouh Shebib 1/2, Mohammad Sanad 0/2, Karim Abdelrahim 0/1

Sedmerci: Hrvatska 1/2, Egipat 2/4

Isključenja: Hrvatska 6 minuta, Egipat 8 minuta

Hrvatski rukometaši plasirali su se u četvrtfinale SP-a pobjedom protiv Egipta (21:19). U četvrtfinalu Hrvatska igra protiv Španjolske u utorak.

Konačni rezultat ne sugerira realnu razliku u kvaliteti igre, posebice u prvom dijelu utakmice tijekom koje je naša reprezentacija odigrala najboljih 30 minuta u Francuskoj.

Ivan Pešić na vratima pokazao se kao pun pogodak Venija Loserta, koji je izborniku Želju babiću sugerirao zamjenu za Filipa Ivića.

Pešić je u prvom dijelu imao više od 50 posto obranjenih udaraca, što je hrvatskoj momčadi otvorilo mogućnost igranja na brze kontre u čemu je briljirao Horvat. Na kraje je Pešić ostao na 39 posto obrana!

Rezultat (13:7) na odmoru nije dopustio ni minute odmora u drugom dijelu, jer je igra naše reprezentacije opet ušla u krizno razdoblje kao u  prethodnim utakmicama.

Spori protok lopte u bezidejnom napadu doveo je utakmicu u jednom trenutku u rezultatsku neizvjesnost iako Egipat ni jednom nisu stigao hrvatsku prednost.

Prevođena Cindrićem hrvatska momčad uspjela u završnicu utakmice ući s prednošću od 21:16, što Egipćani četiri minute prije kraja utakmice više nisu mogli stići.