PRIJATELJSKA   UTAKMICA

Hrvatska pobijedila Norvešku, Goluži zvižduci

Nedjelja, 06. siječnja 2013. 20:33 Napisao/la  SC

Hrvatska - Norveška 37:36. Hrvatskoj je pobjedu donio Josip Valčić udarcem sa sirenom

Prijateljska rukometna utakmica

HRVATSKA – NORVEŠKA 37:36

Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja: 2.000.

Suci: Nenad Krstič i Peter Ljubić (oba Slovenija).

HRVATSKA: Šego (1), Marić 8, Stepančić 2, Kopljar 5, Gojun 1, Matanović, Vuković 3, Ivić, Šprem 2, Valčić 2, Mandalinić 3, Špelić 1, Alilović (12), Štrlek 5, Čupić 5 (1), Musa.

NORVEŠKA: Barthold 2, Puntas, Hippe 6, Bjornsen, Myrhol 1, Rambo 7, Hansen 11, Christenaes, Jondal 1, O'Sullivan, Bjornsen 4 (3), Gullero, Sorheim, Dahl (11), Tonnesen 3, Hykkerud 1.

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Norveška 3 (3). Isključenja: Hrvatska 4, Norveška 8 minuta.

Hrvatska rukometna reprezentacija svladala je Norvešku rezultatom 37:36 (18:24) u utakmici sa sretnim završetkom. Hrvatski reprezentativci većim dijelom bili u osjetnom rezultatskom zaostatku, do prvog poravnanja stigli pet minuta prije kraja (32:32), da bi Josip Valčić udarcem sa sirenom donio pobjedu. Dvije reprezentacije u ponedjeljak u Umagu igraju još jednu utakmicu.

Juniori: Hrvatska – Norveška 26:31 (15:16)
Dom sportova "Mate Parlov". Suci: Vladimir Grubor i Adi Žepčan (oba Hrvatska).
HRVATSKA: Cvitković, Grahovac, Vukas, Mihić 1, Butorac 5, Kelemen 1, Jotić, Kaleb 5, Vučko, Kuduz, Mrakovčić 2, Mamić 1 (1), Mandalinić 3, Vida 2, Božić-Pavletić, Buneta 1, Bećiri 1, Jurić-Grgić 4 (1).
NORVEŠKA: Christensen, Hakaj 2, Putans 5 (1), Kristensen 6 (1), Stromberg 4, Westby 4, Sundal 3, Gullerud 1, Aalberg, Paulsen 5 (2), Sorheim 1, Tovas. Sedmerci: Hrvatska 2 (2), Norveška 4 (4). Isključenja; Hrvatska: 4, Norveška 6 minuta.

Bez ozlijeđenog Lackovića kojeg neće biti ni danas u Umagu, te bez Duvnjaka, Vorija, Horvata i Bičanića, igra hrvatske reprezentacije u početku susreta bila je blijeda kopija predstava na koje su nas "kauboji" navikli. Nakon samo pet minuta Norveška je vodila s 5:1. Norvežani su bez problema održavali stečenu prednost, koju su u završnici prvog dijela podigli na šest golova razlike, prednost s kojom su i otišli u svlačionicu (18:24).

Nastavak susreta donio je novo lice hrvatskih rukometaša, kako se kraj utakmice bližio tako su se i "kauboji" počeli sve više približavati. Alilović se razbranio na golu i upravo nakon jedne njegove obrane mladi Mandalinić je donio prvo poravnanje na susretu, nakon čega je Štrlek donio i prvo vodstvo za Hrvatsku (34:33, 57'). Uslijedio je serijal brzih golova, Rambo, Čupić i Hansen, da bi potom izbornik Goluža 43 sekunde prije kraja pozvao minutu odmora i dogovorio akciju koju je okončao Valčić pobjedonosnim golom.

Atmosfera je uglavnom bila kazališna, a gledatelje nisu uspjeli motivirati ni pozivi na navijanje službene spikerice. Iznimka je bilo službeno predstavljanje obje reprezentacije kad je kompletna dvorana gromoglasnim zviždukom pozdravila Slavka Golužu, nakon čega je krenulo skandiranje imena Ivana Balića.

- Nije to bilo lijepo ćuti, no ja sam izbornik i na meni je da ih natjeram dobrim igrama reprezentacije da počnu navijati, rekao je Goluža.