Veleslalom u Garmisch-Partenkirchenu: Ivica Kostelić 18., slavlje Pinturaulta

Nedjelja, 24. veljače 2013. 14:14 Napisao/la  SC

U Garmischu je slavio Francuz Alexis Pinturault, ispred Marcela Hirschera i Teda Ligetya.

Ivica Kostelić osvojio je 18. mjesto i stigao do novih 13 bodova u veleslalomu održanom u Garmisch-Partenkirchenu. Kada se uzme u obzir da je najbolji hrvatski skijaš nakon prve utrke zauzimao 27. mjesto, onda se konačan plasman može smatrati uspjehom. Ivica je odvozio jako loše u prvoj vožnji, te je na kraju u drugu ušao sa zaostatkom od 2.65 sekunde.

Rezultati, veleslalom Garmisch-Partenkirchen: 1. Alexis Pinturault (Fra) 2:34.42, 2. Marcel Hirscher (Aut) +0.60, 3. Ted Ligety (SAD) +0.63... 18. Ivica Kostelić (Hrv) +2.87

Poredak u Svjetskom kupu, veleslalom: 1. Ted Ligety (SAD) 520, 2. Marcel Hirscher (Aut) 415, 3. Manfred Moelgg (Ita) 257, 11. Ivica Kostelić (Hrv) 124..

Ukupan poredak u Svjetskom kupu: 1. Marcel Hirscher (Aut) 1215, 2. Aksel Lund Svindal (Nor) 1006, 3. Felix Neureuther (Njem) 798... 5. Ivica Kostelić (Hrv) 722.