SP: Hrvatski kuglači i kuglačice ostvarili plasmane u subotnje polufinale

Petak, 24. svibnja 2019. 15:37 Napisao/la  SC
Polufinalisti SP-a u kuglanju

Hrvatske kuglačke reprezentacije izborile au polufinale Svjetskog prvenstava u muškoj i ženskoj konkurenciji!

Utakmice četvrtfinala bile su napete.

Seniori protiv Slovenije i seniorke protiv Srbije pružili su vrlo lijepu igru i neizvjesne utakmice do zadnjeg čunja.

Kod seniorki u prvom paru nastupile su Marijana Liović protiv Lemić N. i Ana Bacan Schneider (prva dva seta) i Klara Sedlar protiv Ljubenković K..

Liović je dobila poen protiv Lemić rezultatom 3:1 i sa 604:535 u čunjevima, no Bacan Schneider/Sedlar nisu bile te sreće jer je Ljubenković bila bolja sa 2,5:1,5 i sa 609:595 u čunjevima.

U drugom paru Nataša Ravnić i Ana Jambrović upisale su oba poena na stranu Hrvatske.

Jambrović protiv O. Cikos uzela je sva 4 seta i sa 597:556 upisala poen, a isto tako i Ravnić protiv D. Drozan 4:0 i sa 630: 554 je upisala poen.

U zadnjem paru da potvrde pobjedu krenule su Ines Maričić i Milana Pavlic.

Pavlic je rezultatom 2:2 u setovima i sa 602:594 u čunjevima bila bolja od H. Lukač, a Maričić s tek jednim osvojenim setom „poklonila“ poen Z. Barač koja je bila bolja s rezultatom 630:603.

Ukupnim rezultatom 6:2 i sa 3631:3478 Hrvatice su izborile polufinale koje će igrati u subotu u 10 sati protiv reprezentacije Njemačke.

U isto vrijeme odvijala se prava borba za poene kod seniora.

U prvom paru Branko Manev i Luka Požega imali su za protivnike uvijek neugodne Slovence, P. Pintarića i F. Velisceka.

Dečki su krenuli dosta nesigurno u prvi set, ali su ipak odigrali na nivou. Požega i Pintarić iako izjednačeni u setovima (2:2) pobjedu je odnio Požega sa 600:581 u čunjevima.

Manev nažalost nije imao te sreće, iako je bilo u setovima 2:2, Slovenac je bio bolji u čunjevima i uzeo poen sa 657:653.

U drugom paru Dario Radoš i Alen Kujundžić igrali su protiv U. Stoklasa i T. Jurančića, gdje smo također upisali poen.

Nezaustavljivi Radoš krenuo je od prvog seta opasno i nije dozvolio Stoklasu da mu se približi.

Ukupno sa 698 čunja i sa 4:0 u setovima, Radoš je fantastičnom igrom donio poen za Hrvatsku.

Kujundžić iako je krenuo sa 2:0 u setovima, nije uspio zadržati prednost, jer je Jurančić sve nadoknadio u posljednja dva seta i sa 661:644 odnio poen na stranu Slovenaca.

Prije nastupa zadnjeg para, Hrvatska je imala 2 poena isto koliko i Slovenija, no vrhunskom igrom, dečki su osigurali 78 čunjeva prednosti.

Zadnji par u kojem su bili Luka Bolanča i Nikola Muše/Mario Fridl, odradio je najteži dio ove dramatične utakmice.

Muše/Fridl protiv A. Blaza nisu upisali niti jedan set, jer je Slovenac danas bio bolji rezultatom 640:575.

Tu je Hrvatska izgubila nešto čunjeva i laganu prednost.

Drama i odlučujuća borba za ulazak u polufinale odigravala se između Bolanče i Luzana.

Bolanča je krenuo vrlo sigurno u prva dva seta protiv Luzana, i napravio si razliku od 23 čunja koju Slovenac nije uspio nadoknaditi iako je dobio sljedeća dva seta, pa je tako rezultat završio 680:677 u korist Bolanče i Hrvatske.

Ukupnim rezultatom 5:3 te 3850:3834 u čunjevima, Hrvatska je osigurala ulazak u polufinale SP-a.

Polufinalna utakmica igra se u subota u 10 sati, a protivnik je reprezentacija Srbije.