Slovensko prvenstvo: Dejan Polić pogodio u pobjedi Zavrča, Jamilu Collins isključen u porazu Krke

Nedjelja, 02. kolovoza 2015. 22:10 Napisao/la  SC

Rezultati 3. kola: Velenje - Zavrč 1:3, Olimpija - Domžale 0:2, Maribor - Krško 4:1, Krka - Gorica 1:2, Koper - Celje 1:1

Odigrani su susreti trećeg kola slovenskog nogometnog prvenstva. Ono je ove sezone još
zanimljivije hrvatskoj javnosti, a posebice onoj iz riječke regije budući da mnogi igrači upravo riječkog prvoligaša u slovenskim klubovima igraju na posudbama. Najbrojnija je hrvatska kolonija u Zavrču, u kojoj su bivši igrač Krka Sebastijan Antić i Dejan Polić. Bivši igrač Pomorca zabio je u trećoj minuti susreta u Velenju i tako sudjelovao u pobjedi od 3:1. Za Zavrč je devedeset minuta odigrao i Toni Datković. I u Velenju su nastupila četri hrvatska nogometaša među kojima je i nekadašnji junior Hajduka Mate Eterović.

Antonio Mance zabio je pogodak za Domžale nakon samo pet minuta provedenih u igri. Domžale su slavile na gostovanju kod Olimpije a bivši napadač Pomorca i ukrajinskog Karpatyja zabio je pogodak za konačnih 0:2 u 84. minuti.

Riječki su nogometaši nastupali i u susretu Krke protiv Gorice. Za domaćine iz Novog Mesta igrali su tako Filip Dangubić i Jamilu Collins koji je zaradio crveni karton u 79. minuti utakmice koju je Krka izgubila rezultatom 1:2.

Mihovil Klapan nastupio je za svoje Celje u duelu protiv Kopra (1:1), za to vrijeme susret je s klupe za rezerve odgledao Matej Mršić.

Velenje - Zavrč 1:3

VELENJE: Jahič, Kašnik (76 Žitko), Trifkovič (68 Grbić), Prašnikar, S. Babić, Radan, Bolha (79 Krčič), Ihbeisheh, Knezović, Eterović, M. Babić

ZAVRČ: Picak (46 Kovačić), Cvek, Rogač, Polić (67 Ruano), Glavica, Matjašič, Antić, Zorko (58 Muslimović), Datković, Pihler, Novoselec

Olimpija - Domžale 0:2

OLIMPIJA: Seliga - Fink, Mitrović, Bajrić, Krefl - Kapun, Matić, Kronaveter - Zajc (64 Mimoun), Šporar (90 Đermanović), Henty (78 Golubar)

DOMŽALE: Vidmar - Skubić, Dobrovoljc, Horič, Trajkovski - Zec (37 Husmani), Vetrih - Šišić (57 Horvat), Morel, Majer - Podlogar (79 Mance)

Maribor - Krško 4:1

MARIBOR: Handanovič - Bohar, Gigli, Šuler, Viler - Ibraimi (81 Hotič), Filipović, Kabha, Vršič (69 Sallalich) - Mendy, Zahovič (69 Bajde)

KRŠKO: Zalokar - Sikošek, Petrič, Đukić, Obed (56 Kožar) - Volarič, Drnovšek, Štefanac (61 Čeh) - Jurečič, Rujovič (76 Slivšek), Poljanec

Krka - Gorica 1:2

KRKA: Mitrović - Marotti, Dezmar, Ejup, Collins - Mojstrovič - Dangubić (60 Perić), Fuček (88 Potokar), Kastrevec, Welbeck - Novinić (82 Kramar)

GORICA: Šorcan - Širok, Kavčič, Jogan, Celcer - Kolenc - Martinović, Džudžanović, Arčon - Burgič (76 Kotnik), Eleke

Koper - Celje 1:1

KOPER: Simčič, Šme, Halilović, Hadžić, Tomić, Guberac, Krivičić, Črnigoj, Rahmanović (84 Raduljko), Štromajer (89 Galešić), Pučko

CELJE: Hosman, Klemenčič (75 Jakolič), T. Klemenčič, Ramon, Travner, Vrhovec, Jeronim, Težak (53 Bašić), Omoregie, Ahmedi (68 Spremo), Firer