SP klubova: Mandžukić strijelac u pobjedi Bayerna, prvak Europe plasirao se u finale

Utorak, 17. prosinca 2013. 22:13 Napisao/la  SC

Utakmica polufinala: Guangzhou - Bayern 0:3. Bavarci će u velikom finalu Svjetskog klupskog prvenstva igrati protiv pobjednika susreta između afričkog prvaka Casablance i južnoameričkog šampiona Atletico Mineira.

Nogometaši minhenskog Bayerna prvi su finalisti Svjetskog klupskog prvenstva koje se ovog tjedna održava u Maroku. U polufinalu su Bavarci svladali azijskog prvaka, kineski Guangzhou. U pobjedu 3:0 jedan je pogodak ugradio i hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić. Zabio je za vodstvo od 2:0 u 44. minuti. Pogotke za njemačku momčad još su zabili Ribery (40) i Gotze (47). Mandžukić je nastupio do 75. minute.

Bayern će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između domaće Casablance, afričkog prvaka i Atletico Mineira, šampiona Južne Amerike.

Guangzhou - Bayern 0:3 (Ribery 40, Mandžukić 44, Gotze 47)

GUANGZHOU: Zeng - Sun, Kim, X. Feng, Zhang - Zheng, Huang (46 Rong) - Muriqui (72 Gao), Conca, Zhao (76 J. Feng) - Elkeson

BAYERN: Neuer - Alaba, Boateng, van Buyten, Rafinha - Lahm - Ribery (72 Shaqiri), Kroos (58 Martinez), Thiago, Gotze - Mandžukić (75 Pizarro)