TALIJANSKO PRVENSTVO

Milan na otvaranju sezone pobijedio Lazio

Nedjelja, 31. kolovoza 2014. 20:00 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Milan - Lazio 3:1, Atalanta - Verona 0:0

U prvim susretima nedjeljnog programa talijanskog prvenstva sve pogotke moglo se vidjeti na jednoj utakmici. Zanimljiv susret na San Siru odigrali su Milan i Lazio. Za momčad nekadašnjeg proslavljenog napadača Filippa Inzaghija nije debitirao novopridošli Fernando Torres, no iz bez njega tri je puta kapitulirao gostujući vratar Berisha. Prvi se to put dogodilo već nakon osam minuta igre kada Honda na asistenciju El Shaarawyja postiže pogodak za 1:0. Vodstvo je u 56. minuti udvostručio Muntari koji dobro koristi centaršut Abatea. Na nedostižnih 3:0 postavlja Menez s bijele točke. Počasni pogodak za Lazio također je djelo Milanovog igrača, stoper Alex u 67. minuti loptu nesretno posprema u svoju mrežu. Lazio je do kraja mogao dodatno smanjiti rezultat no udarac Candreve s bijele točke u sudačkoj nadoknade obranio je Diego Lopez.

U drugom su susretu Atalanta i Verona odigrali bez pogodaka.

Milan - Lazio 3:1 (Honda 8, Muntari 56, Menez 64-11m/Alex 67-ag)

MILAN: Diego Lopez - Bonera, Alex, Zapata, Abate - Muntari (68 Essien), De Jong, Poli - El Shaarawy, Honda (77 Armero) - Menez (82 Niang)

LAZIO: Berisha - Radu, Cana, De Vrij, Basta - Lulić (73 Mauri), Biglia, Parolo - Keita (60 Anderson), Candreva - Klose (59 Đorđević)

Atalanta - Verona 0:0

ATALANTA: Sportiello - Drame, Biava, Benalouane, Zappacosta - Bonaventura, Cigarini, Carmona, Estigarribia (82 Spinazzola) - Moralez (74 Boakye) - Denis (60 Bianchi)

VERONA: Rafael - Agostini, Marquez, Moras, Martić - Hallfredsson (63 Christodoulopoulos), Tachtsidis, Obbadi (74 Ionita) - Janković, Taleb (83 Lopez) - Toni