Serie A: Milan Badelj strijelac u porazu Fiorentine od Rome, Kalinić igrao

Subota, 21. prosinca 2019. 01:53 Napisala  Valentina Prokić
Milan Badelj (Fiorentina)

Roma je slavila u Firenci 1:4, a Milan Badelj je zabio svoj prvi gol za Fiorentinu.

Edin Džeko je pogodio za 1:0 u 19. minuti nakon asistencije Zaniola, a već u 22. minuti bilo je 2:0, i to zahvaljujući majstorskom golu Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca s manje od 20 metara.

Fiorentina se nije predala, naprotiv, pa je u 34. smanjila rezultat.

Nakon duge akcije i lošeg pokušaja s ruba šesnaesterca lopta je stigla do usamljenog Badelja, a hrvatski reprezentativac izašao je pred golmana Lopeza i prvi put zabio ove sezone.

Međutim, sve nade Viole u remi srušio je Lorenzo Pellegrini golom s ruba šesnaesterca u 73. minuti nakon dodavanja Džeke.

Pellegrinija je u 86. minuti zamijenio Nikola Kalinić, a točku na i za važna tri boda u borbu za plasman u Ligu prvaka stavio je Zaniolo dvije minute kasnije nakon druge asistencije Džeke na utakmici.

Utakmica 17. kola: Fiorentina - Roma 1:4 (Badelj 34/ Džeko 19, Kolarov 21, Pellegrini 73, Zaniolo 88)