Serie A: Ševčenku presudio Mourinhov tinejdžer, Perišić strijelac u porazu Napolija

Nedjelja, 21. studenog 2021. 20:11 Napisao/la  SC
Andrij Ševčenko debitirao na klupi Genoe

Andrij Ševčenko debitirao je porazom na klupi Genoe, Jose Mourinho odnio je bodova zahvaljujući pogocima 18-godišnjega Felixa Afena-Gyana, koji je ušao u igru u 75. minuti i postigao prve pogotke u Seriji A.

Milan Badelj igrao je do 90. minute za Genou.

Nogometaši Intera pobijedili su Napoli 3:2 u derbiju 13. kola Serie A.

Ivan Perišić svojim je pogotkom u 44. minuti doveo domaćine u vodstvo, a nakon što je Napoli puno bolje ušao u utakmicu i poveo pogotkom Zielinskog već u 17. minuti.

No, Calhanoglu je u 25. minuti realizirao najstrožu kaznu, a onda dvadeset minuta kasnije asistirao Perišiću za vodeći pogodak.

Branitelji naslova bolju su igru okrunili i trećim pogotkom, u 61. minuti strijelac je bio Martinez, Martens je do kraja samo ublažio poraz.

Ivan Perišić igru je napustio u 88. minuti, Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta za Inter koji je Napoliju nanio prvi poraz ove sezone.

Inače, nogometaši Napolija protiv Intera su igrali u dresovima posvećenim Diegu Maradoni.

Rezultati 13. kola: Inter – Napoli 3:1 (Calhanoglu 25-11 m, Perišić 44, Martinez 61/Zielinski 17, Martens 79), Sassuolo – Cagliari 2:2 (Scamacca 37, Berardei 52/Balde 40, Joao Pedro 56), Bologna – Venezia 0:1 (Okreke 61), Salernitana – Sampdoria 0:2 (Di Tacchio 40-ag, Candreva 43), Genoa - Roma 0:2 (Afena-Gyan 82, 90+4)

Poredak: Napoli 32, Milan 32, Inter 28, Aalanta 25, Roma 22, Lazio 21, Fiorentina 21...