Serie A: Milan pobijedio u Rimu, Budimir dvostruki strijelac, Juventus - Atalanta odgođeno

Nedjelja, 25. veljače 2018. 14:22 Napisao/la  SC

Nakon 26. kola više nema dvojbe da momčad Gennara Gattusa počinje kreirati vrh tablice.

U derbiju kola Milan je pobijedio Romu na Olimpicu, nastavio pozitivnu seriju i uspon na ljestvici.

Nikola Kalinić ušao je u igru u 67. minuti i asistirao Calabriji za pogodak.

Utakmica Juventusa i Atalante odgođena je zbog vremenskih neprilika.

Fiorentina je golom Biraghija u 6. minuti pobijedila Chievo.

Silvestre u 35. i Zapata u 83. minuti donijeli su pobjedu Sampdoriji u dvoboju sa Udineseom.

Matias Silvestre je u petoj minuti sudačke nadoknade utakmice lošom reakcijom skrenuo loptu u vlastitu mrežu te autogolom nagradio goste.

Strinić je utakmicu gledao sa klupe Sampdorije, dok je Balić igrao za Udinese do 79. minute.

Lazio je nadigrao Sassuolo u gostima 0:3.

Dva su gola djelo Milinkovića-Savića, dok je jedan dodao Immobile sa bijele točke.

Obje momčadi su utakmicu završile sa desetoricom, nakon što je zbog naguravanja Sassuolu isključen Berardi u 54. minuti, a kod Lazia osam minuta kasnije crveni zbog udaranja laktom zaradio je Marušić.

Verona je golovima Valotija svladala Torino 2:1.

Počasni pogodak za goste postigao je Niang.

Petković je odigrao cijelu utakmicu za domaće.

Nogometaši Crotonea poraženi su 2:3 na domaćem travnjaku od SPAL-a.

Oba gola za domaće postigao je Ante Budimir., dok je drugi gol za goste djelo Lorenca Šimića.

Gosti su poveli u 37. minuti pogotkom Antenuccia na asistenciju Kurtića.

Budimir je izjednačio u 49. minuti kada je pokupio odbijenu loptu i pogodio donji desni kut za 1:1.

SPAL u 51. minuti pionovno dolazi u vodstvo.

Schiattarella je izveo slobodni udarac, a Šimić pogodio za 1:2.

Devet minuta kasnije na 1:3 povisuje Paloschi.

Schiattarella je u 82. minuti zaradio drugi žuti karton te je SPAL ostao sa igračem manje.

U 86. minuti Faraoni šalje dugu loptu za Budimira koji glavom zabija pod prečku za 2:3.

Utakmice 26. kola: Roma - Milan 0:2 (Cutrone 48, Calabria 74),  Crotone - SPAL 2:3 (Budimir 49, 86/ Antenucci 37, Šimić 51, Paloschi 60), Fiorentina - Chievo 1:0 (Biraghi 6), Sampdoria - Udinese 2:1 (Silvestre 35, Zapata 83/ Silvestre 90+5-ag), Sassuolo - Lazio 0:3 (Milinković-Savić 7, 47, Immobile 31-11m), Verona - Torino 2:1 (Valoti 12, 77/ Niang 49)

Poredak: Napoli 66 (25), Juventus 65 (25), Lazio 52, Inter 51, Roma 50, Sampdoria 44, Milan 44...