TALIJANSKO PRVENSTVO

Juventus pobijedio Inter, Milan slavio u Veroni

Subota, 30. ožujka 2013. 17:16 Napisao/la  SC

Utakmice 30. kola: Lazio - Catania 2:1, Cagliari - Fiorentina 2:1, Palermo - Roma 2:0, Genoa - Siena 2:2

SERIE A - 30. kolo

INTER - JUVENTUS 1:2

Stadion San Siro. Gledatelja: 70.000

Sudac: Nicola Rizzoli (Mirandola)

Strijelci: 0:1 Quagliarella (3), 1:1 Palacio (54), 1:2 Matri (60)

Žuti kartoni: Pereira, Ranocchia, Gargano (Inter), Barzagli, Chiellini (Juventus)

Crveni karton: Cambiasso (90)

INTER: Handanovič, Zanetti, Samuel, Chivu, Pereira, Ranocchia (66 Cambiasso), Gargano (79 Rocchi), Álvarez (46 Guarin), Kovačić, Palacio, Cassano

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Pirlo, Vidal, Padoin, Marchisio, Asamoah (53 Peluso), Quagliarella (82 Giovinco), Matri (74 Pogba)

Nogometaši Juventusa napravili su novi veliki korak prema obrani naslova talijanskog prvaka, pobijedivši Inter na San Siru (1:2). "Derbi d' Italia" otišao je na stranu Torineza, koji su se nerazzurrima osvetili za poraz u prvome dijelu prvenstva i momčad iz Milana dodatno udaljili od Lige za prvaka.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta u novom porazu Intera. Juventus je došao u vodstvo već u 3. minuti pogotkom Quagliarelle. Rezultat 1:0 ostao je do kraja prvog poluvremena, ali na početku drugog dijela Cassano je fantastičnom loptom pronašao Palacija, koji je zabio za 1:1. Akciju je započeo Kovačić, koji je na sredini terena oduzeo loptu Pirlu.

Ipak, veselje domaćina trajalo je kratko, budući da je Matri u 60. minuti zabio za novo vodstvo Juventusa 1:2. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a domaćin je u sudačkoj nadoknadi nakon oštrog prekršaja Cambiassa ostao s igračem manje.

Kovačić je jedini od hrvatskih igrača bio u akciji. Livaja je izostavljen iz sastava Atalante koja je kod kuće remizirala sa Sampdorijom (0:0). U momčadi iz Bergama nije bilo niti Igora Budana. Nije nastupio niti Ante Vukušić, čija Pescara i dalje tone prema Serie B. U Parmi je domaćin slavio s laganih 3:0.

U posljednjoj utakmici dana Napoli je na gostovanju pobijedio Torino 5:3 i tako se vratio na drugo mjesto koje je na nekoliko sati prepustio Milanu. Pobjeda je tim vrijednija ako se uzme u obzir da Hamšik u 40. minuti nije realizirao najstrožu kaznu, te da je Torino u u razmaku od 74. do 78 minute dao dva gola i poveo 3:2! Uzvratio je Džemaili u 80. minuti trećim pogotkom na utakmici, a tri boda u posljednjih deset minuta gostima je donio Cavani dvama pogocima.

Rezultati: Udinese - Bologna 0:0, Lazio - Catania 2:1 (Legrottaglie 79-ag, Candreva 81-11m/Izco 50), Cagliari - Fiorentina 2:1 (Pinilla 11, 39-11m/Cuadrado 73),  Parma - Pescara 3:0 (Benalouane 18, Paletta 52, Amauri 65), Palermo - Roma 2:0 (Iličić 21, Miccoli 35), Atalanta - Sampdoria 0:0, Genoa - Siena 2:2 (Borriello 6, Janković 71/Emeghara 43, Rosina 52-11m), Chievo - Milan 0:1 (Montolivo 25), Torino - Napoli 3:5 (Baretto 30', Jonathas 74'-11m, Meggiorini 78'/Džemaili 10, 47, 80, Cavani 84,  90)