Policija je Santosa pokušala zaustaviti zbog neoprezne vožnje, a on je u svojem Maseratiju GranTurismo pokušao pobjeći
Nagađalo se kako bi Aguero zbog ozljede mogao propustiti šest mjeseci, ali su liječnički nalazi pokazali kako ozljeda ipak nije ozbiljnije prirode
Fulham u je potrazi za zamjenom za Clinta Dempseyja koji bi uskoro trebao napustiti redove engleskog premijerligaša
Utakmica 1. kola Premierlige: Everton - Manchester United 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Belgijanac Marouane Fellaini u 57. minuti. Nikica Jelavić igrao do 86. minute, kada je izašao zbog lakše ozljede
Utakmice 1. kola engleskog prvenstva: Manchester City - Southampton 3:2, Wigan - Chelsea 0:2.  Pobjedu Cityju donio je Nasri deset minuta prije kraja utakmice. Chelsea 14. sezonu za redom bez poraza na otvaranju prvenstva
Rezultati 1. kola: Arsenal - Sunderland 0:0, Fulham - Norwich City 5:0, Queens Park Rangers - Swansea 0:5, Reading - Stoke City 1:1, West Bromwich - Liverpool 3:0, West Ham - Aston Villa 1:0
Kao i prošle sezone, na "Otoku" bi se najveća borba za naslov trebala voditi između gradskih rivala iz Manchestera, dok će svoju priliku iz drugoga reda vrebati Chelsea
Dojučerašnji kapetan Arsenala s "crvenim vragovima" je potpisao četverogodišnji ugovor prema kojem će zarađivati 250.000 funti tjedno čime s izjednačio s Wayneom Rooneyjem