Premierliga: Liverpool pobijedio, Leeds zaustavio Leicester, Tuchel slavio

Nedjelja, 31. siječnja 2021. 14:49 Napisao/la  SC
Salah dvostruki strijelac

Liverpool je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, nije ove sezone lako u gostima pobijediti visokoplasirani West Ham.

Momčad Jurgena Kloppa nastavlja prijetiti klubovima iz Manchestera.

Nogometaši Leedsa napravili su veliko iznenađenje u 21. kolu Premierlige pobijedivši na gostovanju Leicester rezultatom 1:3.

Momčad argentinskog stručnjaka Marcela Bielse već u 13. minuti utakmice bila je u rezultatskom minusu, ali ih to nimalo nije omelo.

Već u 15. minuti Dallas je poravnao rezultat, da bi u nastavku Bamford i Harrison nanijeli Leicesteru šesti poraz sezone i spriječili ih u pohodu na drugo mjesto.

Leedsu je ovo druga uzastopna pobjeda, Leicesteru prvi poraz nakon 16. prosinca prošle godine kada su na domaćem terenu poraženi od Evertona.

Thomas Tuchel dočekao je i svoju prvu premijerligašku pobjedu.

U utakmici 21. kola Chelsea je na Stamford Bridgeu u Londonu svladala Burnley 2:0.

Domaćini su u vodstvo došli u 40. minuti preko Azpilicuete, pobjedu je potvrdio Alonso šest minuta prije kraja.

Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Tuchelovu momčad.

Thomas Tuchel na klupi Chelseaja naslijedio je Franka Lamparda, a debitirao je remijem (0:0) protiv Wolvesa.

Utakmice 21. kola: Chelsea – Burnley 2:0 (Azpilicueta 40, Alonso 84), Leicester - Leeds 1:3 (Barnes 13/Dallas 15, Bamford 70, Harrison 84), West Ham - Liverpool 1:3 (Dawson 87/Salah 57, 68, Wijnaldum 84), Brighton - Tottenham 1:0 (Trossard 17)

Poredak: Manchester City 44 (20), Manchester United 41, Liverpool 40, Leicester 39, West Ham 35, Tottenham 33 (20)...