Premierliga: Tevez donio bodove Cityju, Unitedu bod protiv Westa Hama, Chelsea uvjerljiv

Srijeda, 17. travnja 2013. 23:33 Napisao/la  SC

Utakmice 29. kola: Manchester City - Wigan 1:0, West Ham - Manchester United 2:2, Fulham - Chelsea 0:3

Premierliga – 29. kolo

MANCHESTER CITY - WIGAN 1:0

Stadion "Etihad" Gledatelja: 47.106

Sudac: Anthony Taylor (Cheshire)

Strijelac: 1:0 Tevez (83')

Žuti kartoni: Richards, Tevez (Manchester City), McCarthy (Wigan)

MANCHESTER CITY: Hart, Richards (83' Sinclair), Lescott, Kompany, Kolarov, Barry, Javi Garcia (59' Milner), Toure, Tevez, Nasri, Aguero (46' Džeko).

WIGAN: Robles, Alcaraz, Scharner, Figueroa, Boyce, Gomez (84' McArthur), McCarthy, Beausejour, Kone, Di Santo (68' McManaman), Maloney (89' Espinoza).

Manchester City nije se proslavio igrom u generalnoj probi finala FA kupa s Wiganom. Finalisti kupa dugo su na Etihadu bili u egalu, a gosti se postavili hrabro i u nekoliko navrata mogli doći i do pogotka. Posebno se to odnosi na pokušaj Franca di Santa u prvom poluvremenu, kojeg je intervencijom zaustavio Joe Hart.

Kad se činilo da će City poput gradskoga rivala ugrabiti samo bod, sedam minuta prije kraja loptu je uzeo Carlos Tevez, prošao dvojicu čuvara i smjestio loptu pod gredu Wiganova gola. City uz utakmicu manje zaostaje 13 bodova za Unitedom, kojemu do matematičkog osiguranja naslova još uvijek nedostaje šest bodova.

WEST HAM - MANCHESTER UNITED 2:2

Stadion "Boleyn Ground" Gledatelja: 34.962

Sudac: Lee Probert (Wiltshire)

Strijelci: 1:0 Ricardo Vaz Te (17'), 1:1 Valencia (31'), 2:1 Diame' (55'), 2:2 Van Persie (77')

Žuti karton: Carroll (West Ham)

WEST HAM: Jaaskelainen, Demel, Collins, Reid, O'Brien, Diame' (83' Collison), Nolan (82' Taylor), O'Neil (68' Noble), Jarvis, Carroll, Vaz Te.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Da Silva, Ferdinand, Vidic, Evra, Valencia, Carrick, Jones, Kagawa (78' Hernandez), Rooney (71' Giggs), Van Persie.

Manchester United ispustio je bodove na uvijek neugodnom gostovanju na Upton Parku. Vodeća momčad prvenstva dvaput je stizala zaostatak za West Hamom i odnijela bod rezultatom 2:2, a za očekivati je kako će dosta priče biti o drugom pogotku gostiju, kojeg je Robin van Persie postigao iz zaleđa.

Crveni vragovi pružili su još jednu neuvjerljivu partiju, kakvima časte svoje navijače u posljednjih nekoliko tjedana. Čekićari su iskoristili takav pristup i u 16. minuti pogotkom glavom Ricardo Vaz Te donio je prednost domaćinu.

Odličnu utakmicu danas je igrao Shinji Kagawa, vižljasti Japanac napisao je scenarij za izjednačujući pogodak u 31. minuti, a Antoniju Valenciji preostalo je samo postaviti nogu i preusmjeriti loptu u praznu mrežu. Suprotno očekivanjima United nije došao do potpunog preokreta, već je fantastičnim udarcem Mohameda Diamea u 55. minuti West Ham došao do novog vodstva. Niti ovoga puta nisu ga uspjeli zadržati, 22 minute kasnije obje je vratnice pogodio Kagawa, a Van Persie iz zaleđa natrčao na odbijenu loptu i postavio konačnih 2:2.

FULHAM - CHELSEA 0:3

Stadion "Craven Cottage" Gledatelja: 25.002

Sudac: Mike Dean (Wirral)

Strijelci: 0:1 David Luiz (30'), 0:2 Terry (43'), 0:3 Terry (71')

Žuti kartoni: Ruiz Gonzalez, Senderos (Fulham), Ivanović (Chelsea)

FULHAM: Schwarzer, Riether, Senderos, Hangeland, Riise (67' Rodallega), Ruiz, Enoh, Karagounis (76' Frimpong), Emanuelson, Berbatov, Petrić (82' Frei).

CHELSEA: Cech, Ivanović, Terry, Luiz, Bertrand, Ramires (75' Mikel), Lampard, Moses, Mata (81' Ba), Hazard (69' Oscar), Torres.

Odličnu utakmicu na Craven Cottageu odigrali su londonski rivali Fulham i Chelsea, a momčad Rafe Beniteza s tri se pogotka u mreži domaćina vratila na treće mjesto. Premda rezultat daje drugačiji dojam, Fulham nije bio bez prigoda, ali su one na kraju ostale neiskorištene. Chelsea je prvih pola sata upijao pritisak, a tada je loptu na tridesetak metara od gola uzeo David Luiz i savršenim udarcem smjestio je u godnji desni kut Fulhamova gola.

Prednost je dvije minute prije odmora udvostručio John Terry nakon lijepe asistencije Juana Mate. Mladen Petrić odigrao je 82 minute na strani domaćina, ali neće ih pamtiti po dobrome jer u drugom je poluvremenu s pola metra promašio praznu mrežu i prebacio vrata. Konačna kazna stigla je u 71. minuti, udarac Fernanda Torresa glavom je u mrežu zakucao Terry.