Premierliga: Reading, QPR i Wigan upisali poraze u borbi za ostanak

Subota, 20. travnja 2013. 17:58 Napisao/la  SC

Rezultati 34. kola: Fulham - Arsenal 0:1, Norwich - Reading 2:1, QPR - Stoke 0:2, Sunderland - Everton 1:0, Swansea - Southampton 0:0, West Bromwich - Newcastle 1:1 , West Ham - Wigan  2:0

Nogometaši Wigana, QPR-a i Readinga doživjeli su novi veliki udarac u borbi za ostanak izgubivši u subotu u utakmicama 34. kola. Reading i QPR su ostali na 24 boda i deset bodova zaostatka za Aston Villom koja drži posljednje mjesto koje garantira ostanak u Premierligi. Teoretski ako Aston Villa u ponedjeljak navčer pobijedi na gostovanju Manchester United QPR i Reading izgubit će i teoretske šanse za ostanak četiri kola prije kraja.

Iako se to vjerojatno neće dogoditi, jedino Wigan može objektivno ugroziti Aston Villu u borbi za ostanak. Ipak, Wigan je također napravio korak unatrag porazom kod West Hama.

Arsenal je slavio na gostovanju kod Fulhama i vratio se na treće mjesto, Mladen Petrić u igru je ušao u 85. minuti. Sunderland je svladao Everton također s 1:0, a Nikica Jelavić odigrao je drugo poluvrijeme.

Rezultati 34. kola: Fulham - Arsenal 0:1 (Mertesacker 43'), Norwich - Reading 2:1 (R. Bennett 50', E. Bennett 52'/McCleary 72'), QPR - Stoke 0:2 (Crouch 42', Walters 77'-11m), Sunderland - Everton 1:0 (Sessegnon 45'), Swansea - Southampton 0:0, West Bromwich - Newcastle 1:1 (Jones 64'/Gouffran 9'), West Ham - Wigan  2:0 (Jarvis 21', Nolan 80').