ENGLESKO PRVENSTVO

Chelsea doživio prvi poraz ove sezone

Subota, 06. prosinca 2014. 15:51 Napisao/la  SC

Susreti 15. kola: Newcastle - Chelsea 2:1, Stoke - Arsenal 3:2

U dvoboju petnaestog kola Premierlige nogometaši Chelseaja doživjeli su prvi prvenstveni poraz ove sezone. Susret je dvama pogocima odlučio igrač s klupe domaćeg Newcastlea Papiss Demba Cisse. Zanimljiv ogled i pobjeda Newcastlea značila je nastavak crne serije za Chelsea na St. James Parku. Unatoč dominaciji plavih u prvom dijelu nije bilo pogodaka, Hazard (19) i Oscar (45) bili su najbliže pogotku, nije uspio pogoditi niti Colback (32) za domaćine.

Chelsea je stao s ofenzivnim pritiskom početkom nastavka i to mu se osvetilo. Nakon što je John Obi Mikel promašio dobru priliku, na drugoj je strani Cisse poentirao nakon ubačaja Ameobija s lijeve strane. Lopta je na putu do Cissea prošla kroz noge Cahillu, Terry je samo ispratio pogledom zgoditak iz klizećeg starta. Iako je Chelsea nakon primljenog pogotka dodatno pojačao ritam, dvadeset minuta kasnije bilo je 2:0. Izigrana je ponovno ostala obrana gostiju, na dodavanje Sissoka zabija senegalski napadač za uvjerljivo vodstvo.

U 81. minuti domaći stoper Taylor dobiva drugi žuti karton, a tri minute kasnije Drogba zabija glavom na asistenciju Fabregasa. Bilo je dovoljno vremena za izjednačenje, no Newcastle je požrtvovnom igrom u obrani uzeo sva tri boda i nanio prvi poraz momčadi Josea Mourinha.

Newcastle - Chelsea 2:1 (Cisse 58, 79/Drogba 83)

NEWCASTLE: Elliot (46 Alnwick) - Janmaat, Taylor, Coloccini, Dummett - Tiote, Colback - Cabella (53 Cisse), Sissoko, Ameobi (83 Williamson) - Perez

CHELSEA: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta (67 Filipe Luis) - Fabregas, Mikel - Willian (67 Drogba), Oscar (61 Schurrle), Hazard - Diego Costa

Golovima siromašan bio je subotnji posljepodnevni program petnaestog premierligaškog kola. Nakon što je Newcastle u takozvanom 'lunch-time' terminu uzeo prve bodove Chelseaju, isto je posljepodne na svom terenu Stoke priredio Arsenalu. Iako je momčad Arsenea Wengera u drugom poluvremenu umalo sustigla veliku prednost domaćina od 3:0, bodovi su ipak ostali u Stokeu. Da stvari po topnike budu još gore pobrinuo se njihov stoper Chambers koji je jedanaest minuta prije kraja morao napustiti igru zbog drugog žutog kartona. Arsenal je osim poraza propustio priliku za priključak na samom vrhu ljestvice te ostao na 23 osvojena boda.

Golovi su još jedino viđeni na dvoboju između QPR-a i Burnleya. Domaći su golovima Fera i Austina slavili 2:0, a za pobjednike je od 66. minute nastupio i Niko Kranjčar. Susrete bez pogodaka odigrali su Tottenham i Crystal Palace, Liverpool i Sunderland te Hull i WBA.

Stoke City - Arsenal 3:2 (Crouch 1, Krkić 35, Walters 45/Cazorla 68-11m, Ramsey 70)

STOKE: Begović - Bardsley, Shawcross - Muniesa (63 Whelan), Pieters - Walters, Krkić (87 Huth), Diouf (70 Adam) - Crouch

ARSENAL: Martinez - Bellerin (46 Welbeck), Mertesacker, Chambers, Gibbs (90 Campbell) - Flamini, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Sanchez - Giroud (63 Podolski)

Hull City - WBA 0:0

HULL: McGregor - Dawson, Chester, Rosenior (61 Brady) - El Mohamady, Meyler, Livermore, Quinn (60 Robertson) - Huddlestone - Aluko (77 Jelavić), Hernandez

WBA: Foster - Wisdom, McAuley, Lescott, Pocognoli - Mulumbu, Gardner (80 Brown) - Dorrans, Morrison, Sessegnon (67 Varela) - Anichebe (73 Berahino)

Liverpool - Sunderland 0:0

LIVERPOOL: Mignolet - Johnson, Skrtel, Toure, Moreno - Henderson, Lucas - Lallana (67 Gerrard), Coutinho (78 Marković), Sterling - Lambert

SUNDERLAND: Pantilimon - Vergini, O'Shea, Brown, Reveliere - Bridcutt - Johnson (79 Buckley), Gomez, Larsson (70 Catermole), Wickham - Altidore (70 Alvarez)

Tottenham - Crystal Palace 0:0

TOTTENHAM: Lloris - Dier, Fazio, Vertonghen, Davies - Mason (66 Paulinho), Bentaleb - Lamela (46 Chadli), Kane, Eriksen - Soldado (83 Lennon)

CRYSTAL PALACE: Speroni - Kelly, Dann, Hangeland, Ward - Jedinak - Zaha (66 Puncheon), McArthur, Ledley, Bolasie - Chamakh

QPR - Burnley 2:0 (Fer 51, Austin 74)

QPR: Green - Isla, Dunne, Caulker, Yun - Vargas (78 Mutch), Barton, Henry, Fer (90 Phillips) - Zamora (66 Kranjčar), Austin

BURNLEY: Heaton - Trippier, Keane, Shackell, Mee - Boyd, Marney, Jones (86 Jutkiewicz), Arfield (75 Wallace) - Barnes (89 Sordell), Ings