ENGLESKO PRVENSTVO

City slavio kod Arsenala nakon 38 godina

Nedjelja, 13. siječnja 2013. 19:05 Napisao/la  SC

Arsenal - Manchester City 0:2. City je je prekinuo niz od 27 prvenstvenih utakmica bez pobjede na gostovanju kod Arsenala

ARSENAL - MANCHESTER CITY 0:2

Utakmica 22. kola: Arsenal - Manchester City 0:2. Stadion Emirates. Gledatelja: 60.000. Sudac: Dean. Strijelci: 0:1 Milner (21'), Džeko (32'). Žuti kartoni: Vermaelen, Wilshere (Arsenal), Milner, Clichy, Garcia, Barry (Arsenal). Crveni kartoni: Koscielny (Arsenal, 9'), Kompany (Manchester City 75').

ARSENAL: Szczesny, Sagna, Vermaelen, Koscielny Dismissed, Gibbs, Diaby (od 61' Ramsey), Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain (od 12' Mertesacker), Cazorla, Podolski (od 57' Giroud).

MANCHESTER CITY:  Hart, Kompany, Zabaleta, Clichy, Nastasic, Milner, Garcia, Barry, Silva, Džeko (od 88' Balotelli 88'), Tevez (od 77' Lescott).

Nogometaši Manchester Cityja upisali su tri važna boda na gostovanju kod Arsenala i tako zadržali sedam bodova zaostatka za Manchester Unitedom. Utakmicu, u kojoj su gostima pobjedu donijeli Milner i Džeko, obilježila su dva crvena kartona i promašeni jedanesterac Džeke. City je tako prekinuo niz od 27 prvenstvenih utakmica bez pobjede na gostovanju kod Arsenala, posljednji put slavio je 4. listopada 1975, a ovo je ujedno bio prekid niza od pet prvenstvenih utakmica kod topnika u kojima "građani" nisu postignuli pogodak.

Tevez je u 21. minuti proigrao Milnera koji je "probušio" vratara Arsenala - 0:1. To je bila dobra najava, City je ove godine u 11 utakmica u ligi u kojima je poveo slavio u deset navrata.

Konačni rezultat postavio je Džeko u 32. minuti. Milner je odigrao oštru loptu koju je skrenuo Tevez. Szczesny je samo kratko odbio loptu na noge Džeko kojem s dva metra nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.