ENGLESKO PRVENSTVO

Manchester City potvrdio drugo mjesto

Utorak, 07. svibnja 2013. 22:49 Napisao/la  SC

Zaostale utakmice 33. kola: Manchester City - West Bromwich 1:0, Wigan - Swanse City 2:3

Manchester City pobijedio je West Bromwich 1:0 i osigurao drugo mjesto dva kola prije kraja, dok je Wigan porazom na domaćem terenu protiv Swansee napravio veliki korak unatrag u borbi za ostanak. Radi se o zaostalim utakmicama 33. kola.

City je slavio pogotkom Edina Džeke u 35. minuti, te je u posljednjih sedam utakmica protiv Bromwicha upisao šest pobjeda i jedan remi. Bila je to 14. prvenstvena pobjeda na domaćem terenu ove sezone, i sedmi put u posljednjih devet utakmica da City na domaćem travnjaku nije primio gol.

West Bromwich je pak u posljednjih sedam utakmica upisao samo jedno slavlje. Unatoč svemu ovo je već najuspješnija sezona Bromwicha u Premierligi.

Wigan je pak nakon poraza od Swansee ostao na 35 bodova i kasni tri boda za Newcastleom koji drži posljednje mjesto koje donosi ostanak u Premierligi.

Wigan je tako nastavio loš niz na domaćem travnjaku na kojem je upisao samo četiri pobjede ove sezone.

Zaostale utakmice 33. kola: Manchester City - West Bromwich 1:0 (Džeko 35'), Wigan - Swanse City 2:3 (Espinoza 45', McCarthy 53'/Rangel 50', Shechter 59', Tiendalli 76').