Subota, 27. travnja 2013. 16:09 Napisao/la  SC

Utakmica 35. kola: Manchester City - West Ham 2:1, Everton - Fulham 1:0

Strijelci: 1:0 Aguero (28'), 2:0 Yaya Toure (83'), 2:1 Carroll (90'+4)

Žuti kartoni: Zabaleta (Manchester City) Carroll, Collison, O'Brien (West Ham)

MANCHESTER C ITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Yaya Toure, Barry, David Silva (78' Milner), Nasri (87' Kolo Toure), Tevez (84' Javi Garcia), Aguero.

WEST HAM: Jaaskelainen, O'Brien (81' C. Cole), Reid, Collins, Demel, O'Neil, Diame, Vaz Te (66' Collison), Nolan (81' Taylor), Jarvis, Carroll.

Manchester City je  minimalnom pobjedom od 2:1 protiv West Hama otvorio  35. kolo Premier lige. U utakmici koja je naoko bila bez značaja jer je odluka o prvaku donijeta prošloga ponedjeljka, a "čekićari" su pobjedom protiv Wigana "prebacili" 40 bodova i osigurali ostanak, pobjedu su  "građanima" donijeli Sergio El Kun Aguero i Yaya Toure pogocima u 28. odnosno 83. minuti. Kod oba pogotka asistent je bio igrač utakmice Samir Nasri.  Na taj je način prekinut West Hamov niz od pet utakmica bez poraza, a City je dobio dodatnu dozu samopouzdanja pred finale FA Cupa. Poraz gostiju u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade ublažio bivši engleski reprezentativac Andy Carroll.

Nakon tri tjedna izbivanja zbog ozljede butnog mišića u sastav Roberta Mancinija vratio se David Silva kojemu je ovo bio jubilarni stoti ligaški nastup u dresu Manchester Cityja. Iako su od prve minute pritiskali domaći su uspjeli postići tek po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a u posljednjim sekundama susreta dozvolili su si "luksuz" primanja pogotka, srećom po njih bez posljedica.

Manchester City je  minimalnom pobjedom od 2:1 protiv West Hama otvorio  35 kolo Premier lige. U utakmici koja je naoko bila bez značaja jer je odluka o prvaku donijeta prošloga ponedjeljka a "čekićari" su pobjedom protiv Wigana "prebacili" 40 bodova i ostanak pobjedu su  "građanima" donijeli Sergio El Kun Aguero i Yaya Toure pogocima u 28.odnosno 83 minuti. Kod oba pogotka asistent je bio igrač utakmice Samir Nasri.  Na taj je način prekinut West Hamov niz od pet utakmica bez poraza a City je dobio dodatnu dozu samopouzdanja pred finale FA Cupa. Poraz gostiju u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade ublažio bivši engleski reprezentativac Andy Carroll

EVERTON - FULHAM 1:0

Stadion Goodison Park Gledatelja: 34.563

Sudac: Jon Moss (W Yorkshire)

Strijela: 1:0 Pienaar (16')

Žuti kartoni: Osman (Everton), Enoh, Emanuelson, Manolev (Fulham)

EVERTON: Howard, Coleman, Jagielka, Distin, Baines, Mirallas, Osman, Fellaini, Pienaar, Jelavić (67' Barkley), Anichebe.

FULHAM: Schwarzer, Manolev, Senderos, Hangeland, Richardson (56' Duff), Emanuelson, Karagounis (78' Rodallega), Enoh, Kacaniklic, Ruiz, Berbatov (30' Petrić).

Nogometaši Evertona pobijedili su na Godisson Parku londonski Fulham sa 1:0 u 35. kolu Premiershipa. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Steven Pienaar u 16. minuti, na asistenciju Seamusa Colemana. Nikica Jelavić za domaćine je odigrao do 67. minute kada ga je zamijenio Ross Barkley dok je Mladen Petrić za goste igrao od 30. minute kada je ušao umjesto ozlijeđenog Dmitra Berbatova.

Zanimljivo je bilo u susretu Southamptona i WBA gdje su podijeljena tri crvena kartona. WBA je slavio sa 3:0, a bez prvog igrača, Fortunea, ostao u 71. minuti kada je i domaćinima isključen Ramirez. Southampton kraj susreta dočekao je s devet igrača jer je u 82. minuti isključen još i Fox.

Rezultati 35. kola Premierlige: Everton - Fulham 1:0 (Pienaar 16'), Manchester City - West Ham 2:1 (Aguero 28' Yaya Toure 83'/Carroll 90'+4'), Southampton - WBA 0:3 (Fortune 6', Lukaku 67', Long 77'), Stoke - Norwich 1:0 (Adam 46'), Wigan - Tottenham 2:2 (Boyce 11',McManaman 49'/Bale 9', Boyce 89'-ag), Newcastle - Liverpool 0:6 (Agger 3, Henderson 17, 76, Sturridge 54, 60, Borini 74)