Premierliga: Drama na Anfieldu, Kane izjednačio u 95. minuti iz kaznenog udarca

Nedjelja, 04. veljače 2018. 19:35 Napisao/la  SC
Harry Kane (Tottenham)

Liverpool i Tottenham podijelili su bodove u dramatičnoj završnici derbija 26. kola na Anfieldu.

Utakmicu je obilježio čudesni pogotak Salaha u 91. minuti, Kaneov 100. pogodak i odluka suca Mossa koji je u 95. minuti dosudio kazneni udarac nakon intervencije pomoćnog suca.

Van Dijk je neoprezno nogom udario Lamelu, Moss je prvo odmahnuo rukama, a onda na intervenciju pomoćnika pokazao na bijelu točku iz koje je Kane izjednačio rezultat i postigao 100. pogodak.

U 87. minuti Karius je obranio Kaneov kazneni udarac, a kada je Salah rijetko viđenim pogotkom doveo Liverpool u vodstvo u 91. minuti, malo je tko vjerovao da Tottenham ima vremena izjednačiti.

Dejan Lovren igrao je u paru s van Dijkom.

Utakmice 26. kola: C. Palace - Newcastle 1:1 (Milivojević 55-11m/Diame 22), Liverpool - Tottenham 2:2 (Salah 3, 90+1/Wanyama 80, Kane 90+5-11m)

Poredak: Man. City 69, Man. United 56, Liverpool 51, Chelsea 50 (25), Tottenham 49, Arsenal 45...