ENGLESKO PRVENSTVO

Dejan Lovren prvijencem srušio Liverpool

Subota, 21. rujna 2013. 20:27 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: West Ham - Everton 2:3,  Liverpool – Southampton 0:1, Chelsea – Fulham 2:0

U susretima petoga kola engleskog nogometnog prvenstva uspješniji su bili gostujući sastavi. Pogodak Dejana Lovrena odlučio je utakmicu između Liverpoola i njegovog Southamptona, nanijevši tako prvi ovosezonski poraz još uvijek vodećoj momčadi Premiershipa.

Everon je na gostovanju pobjedio West Ham (3-2) uz partije dvojice hrvatskih napadača. Za goste je do 46. minute nastupao Nikica Jelavić, dok je prve minute u West Hamu ulaskom u 63. minuti upisao Mladen Petrić. Valja spomenuti da je do 83. minute West Ham vodio 2-1, ali je pogocima Bainesa (83) i Lukakua (85) Everton preokrenuo rezultat.

Gosti su slavili u još dva dvoboja. Hull je također s 3-2 svladao Newcastle, dok je i Aston Villa upisala gostujuće bodove slavljem kod Norwicha (1-0). Domaće pobjede upisali su WBA, pobjedom protiv Sunderlanda (3-0) i Chelsea, koji je u derbiju zapadnog Londona svladao Fulham (2-0).

West Ham – Everton 2:3 (Morrison 31, Noble 77-11m/Baines 62, 83, Lukaku 85)

WEST HAM: Jaaskelainen – Rat, Reid, Collins, O'Brien – Noble, Diame – Jarvis (72 Vaz Te), Nolan (80 Taylor), Morrison – Maiga (63 Petrić)

EVERTON: Howard – Baines, Distin, Jagielka, Coleman – Barry, Osman (52 Oviedo) – Mirallas, Barkley, Naismith (46 McCarthy) – Jelavić (46 Lukaku)

Premier liga – 5. kolo, ostali rezultati: Norwich – Aston Villa 0:1 (Kozak 30), Liverpool – Southampton 0:1 (Lovren 53), Newcastle – Hull 2:3 (Remy 10, 44/Brady 26, El Mohamady 48, Aluko 76), WBA – Southampton 3:0 (Sessegnon 20, Ridgewell 76, Amalfitano 90+3), Chelsea – Fulham 2:0 (Oscar 52, Mikel 84),

nedjelja: Arsenal – Stoke (14.30), Crystal Palace – Swansea (14.30), Cardiff – Tottenham (17), Manchester City – Manchester United (17)