Premierliga: Manchester City kiksao, Southampton iznenadio Chelsea

Subota, 18. veljače 2023. 15:36 Napisao/la  SC
Southampton slavio na Stamford Bridgeu

Liverpool je pokazao da ne treba zaizirati ni pred kim u ligi, kada je momčad u pravom tonusu.

Newcastle je doživio tek drugi poraz, što jasno ukazuje da je Liverpool ove sezone igrao daleko ispod svojih mogućnosti.

Manchester City kiksao je jednu utakmicu nakon što je pobijedio Arsenal, momčad Pepa Guardiole osvojila je samo bod u Nottinghamu.

Mario Kovačić igrao je za Chelsea u domaćem porazu od Southamptona, što je najveće iznenađenje kola.

Ruben Selles debitirao je na klupi Southamptona neočekivanom pobjedom koja bi mogla stajati posla menadžera Chelseaja Grahama Pottera.

Mislav Oršić i Duje Ćaleta Car nisu igrali za Southampton.

U 93. minuti Jorginho je s 18 metara loptu poslao u prečku kraj spojnice, vratar Aston Ville sletio je u prazno, kada se lopta odbila od njegove glave i završila u mreži - 2:3.

U 98. minuti Martinelli je doslovno ušao u praznu mrežu na kraju kontre, vratar Martinez ostao je u kaznenom prostoru na drugoj strani - 2:4.

Arsenal je nakon četiri utakmice ostvario s(p)retnu pobjedu, vratio se smiješak na lice Mikela Artrete.

Unai Emery doživio je treći uzastopni poraz.

Utakmica 24. kola: Aston Villa - Arsenal 2:4 (Watkins 5, Coutinho 31/Saka 16, Zinchenko 61, Martinez 90+3-ag, Martinelli 90+8), Brentford - C. Palace 1:1 (Janelt 90+6/Eze 69), Brighton - Fulham 0:1 (Solomon 88), Chelsea - Southampton 0:1 (Ward-Prowse 45+1), Everton - Leeds 1:0 (Coleman 64), Notthingham Forest - Manchester City 1:1 (Wood 84/B. Silva 41), Wolves - Bournemouth 0:1 (Tavernier 49), Newcastle - Liverpool 0:2 (Nunez 10, Gakpo 17)