Gordon Taylor, izvršni direktor Profesionalne udruga prvoligaša (PFA), javno se zalaže za uvođenje tehnologije u nogomet. Povod je utakmica polufinala FA Cupa između Chelsea i Tottenhama na kojoj je sudac Martin Atkinson dosudio nepostojeći pogodak kojim je Chelsea poveo 2:0.
Prema opće uvjerenju, drugi pogodak je prelomio utakmicu koja je na kraju završila 5:1 za Chelsea. Nakon utakmice najviše se pričalo o izmišljenom pogotku, koji je menadžeru Harryju Redknappu postao alibi za težak poraz.
Alibi ili ne, pogodak nije postojao što je fotografijom ilustrirao Daily Mail. Pozicija u kojoj su se nalazili glavni i pomoćni sudac naprosto vapi za tehnološkom pomoći budući da ni jedan od njih nije mogao vidjeti loptu.
Istodobno s Taylorovim protestima oglasila se FIFA, koja duže razdoblje razmatra mogućnost uvođenja tehnologije u nogomet. Jedno od prvih tehnoloških pomagala upravo se testira i moglo bi doživjeti primjenu početkom iduće sezone. Slučajno ili ne, FIFA prvo misli uvesti kameru na gol-liniju koja će otkloniti mogućnost pogrešne procjene u ključnom trenutku svake utakmice. Jedan pogrešno dosuđeni pogodak ne znači samo gubitak bodova nego i gubitak novca, što veliki klubovi više ne žele tolerirati.
Nakon što su uvedena petorica sudaca, FIFA će uvesti tehnološku pomoć čime počinje novo razdoblje u nogometu. Uskoro će prestati diskusije je li Marijo Strahonja trebao suditi penal u Puli ili nije. Umjesto sudaca, ključne odluke će donositi tehnološka pomagala i stručnjaci koji će kontakte u kaznenom prostoru analizirati u tragovima DNK-a.