Lyon i PSG podijelili bodove u fantastičnoj utakmici s osam pogodaka

Subota, 25. veljače 2012. 23:24 Napisao/la  I. V.

Izvanredna nogometna predstava na Gerlandu! U 4. minuti sudačke nadoknade Hoarau je drugim pogotkom postavio konačni rezultat 4:4

Izvanredna nogometna predstava na Gerlandu! U derbiju 25. kola Lyon i PSG odigrali su utakmicu bez pobjednika, postignuto je 8 pogodaka i propušteno još barem toliko šansi s obje strane. Trener PSG-a Carlo Ancelotti izbjegao je prvi poraz na klupi PSG doslovno u posljednjim trenucima utakmice, u 4. minuti sudačke nadoknade Hoarau je drugim pogotkom postavio konačni rezultat 4:4. Parižani su na kraju jedva svladali fantastičnog vratara Llorisa i zasluženo uzeli bod budući da su u završnici utakmice pritisnuli domaćine i propustili nekoliko prilika.

Kada je PSG poveo u 21. minuti nitko nije slutio furiozan preokret već u prvom dijelu utakmice. U samo šest minuta Gomis, Lisandro i Bastos postignuli su tri pogotka od kojih Bastosov konkurira za najljepši pogodak mjeseca! Od toga trenutka PSG je počeo loviti rezultatski zaostatak do posljednjih sekundi utakmice kakvu svakoga dana treba prikazivati klincima u školama nogometa. Lyon i PSG igrali su nogomet za pogodak više kojemu bi zadrti destruktivci pronašli milijun taktičkih mana. Svi ostali mogli su uživati do posljednjeg trenutka!

Dejan Lovren nije bio na klupi Lyona.

Rezultati utakmica 25. kola Ligue 1: Lyon – PSG 4:4 (Gomis 34, Lisandro 36, Bastos 40, Briand 58/Hoarau 21, 90+4, Nene 45+3 – 11m, Ceara 73), Nice – Caen 1:0 (Mounier 50), Evian-Thondow – Nancy 2:0 (Beringaud 30, 32), Montpellier – Bordeaux 1:0 (Utaka 80), Auxerre – St. Etienne 0:0, Ajaccio – Dijon 2:2 (Eduardo 54, Cavalli 55/Kumordzi 66), Valenciennes – Lorient 2:0 (Samassa 78, Cohade 81)

Poredak: Montpellier 53, PSG 52, Lille 45, St Etiene 43, Lyon 40,…