Ligue 1: Tudorov Marseille preokretom do pobjede kod Monaca, teška ozlijeda Harita

Nedjelja, 13. studenog 2022. 23:00 Napisao/la  SC
Igor Tudor
Igor Tudor

Igor Tudor zadovoljno će otići na prvenstvenu stanku, njegov je Marseille u posljednjoj utakmici 15 kola Ligue 1 slavio na gostovanju kod Monaca 3:2.

Tudorova momčad gubila je do 83. minute, igrala je podređenu ulogu, a onda je sve promijenio jedan inspirativni potez Veretouta, koji je pogodio za 2:2.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade vremena pobjedu gostujućoj  momčadi donio je Sead Kolašinac glavom nakon asistencije Payeta.

Kolašinac i Payet u igru su ušli u drugom dijelu, Payet u 62. minuti, Kolašinac u 83. minuti.

Utakmica će ostati zapamćena i po teškoj ozljedi marokanskog reprezentativca Aminea Harita, koji je s terena iznešen na nosilima.

Harit je ozlijedio koljeno i neizvjestan je njegov nastup za Maroko protiv Hrvatske na otvaranju Mundiala.

PSG je na domaćem terenu uvjerljivo svladao Auxerre, Jakoliš nije igrao za Angers u porazu od Lillea.

Rezultati 15. kola: PSG - Auxerre 5:0 (Mbappe 11, Soler 51, Hakimi 57, Sanches 81, Ekitike 84), Brest -. Troyes 2:1 (Del Castillo 55-11 m, Mounie 77-11 m/Chardonnet 60-ag), Lille - Angers 1:0 (Djalo 36), Montpellier - Reims 1:1 (Delaye 90+1/Munetsi 87), Nantes - Ajaccio 2:2 (Blas 70, Simon 89/Belaili 57-11 m, Hamouma 66), Monaco - Marseille 2:3 (Ben Yedder 45-11 m, Volland 75/Sanchez 35, Verteut 83, Kolašinac 90+7).