Ligue 1: Lyon za pola sata osigurao pobjedu, Dejan Lovren rutinski odigrao utakmicu

Petak, 25. siječnja 2013. 23:40 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Valenciennes - Lyon 0:2

Ligue 1 – 22. kolo

VALENCIENNES - LYON 0:2

Stadion "Stade du Hainaut" Gledatelja: 20.540

Sudac: Clement Turpin

Strijelci: 0:1 Fofana (8'), 0:2. B. Gomis (27')

Žuti kartoni: Niguette (Valenciennes), Fofana, Biševac (Lyon)

VALENCIENNES: Penneteau, Mater, Isimat-Mirin, Rose, Bong, Sankhare, R. Gomis (81' Ducourtioux), Dossevi, Niguette, Aboubakar (70' Mellikson), Le Tallec.

LYON: Vercoutre, Umtiti (82' Grenier), Lovren, Biševac, Reveillere, Fofana, Gonalons, Malbranque, Ghezzal (85' Benzia), Lacazette (69' Dabo), B. Gomis.

Nogometaši Lyona potvrdili su apsolutnu superiornost i veću kvalitetu u odnosu na domaći Valenciennes i ovu utakmicu riješili u svoju korist već nakon 27 minuta. Prvi pogodak u 8. minuti plod je lošeg izbijanja domaće obrane. Taj je dar iskoristio Fofana, prihvatio je loptu na 40 metara i sjurio se prema kaznenom prostoru, kada je u njega ušao opalio je desnom nogom i pogodio desni donji kut Penneteauova gola za 0:1.

Pogodak u 27. minuti plod je kolektivne akcije. Loptu je i ovoga puta oduzeo Fofana, dao ju je za Lacazettea koji se sjurio po desnoj strani pa pronašao Reveillerea, koji je asistirao Gomisu za njegov 12 pogodak sezone i velikih, sigurnih i zasluženih 0:2.

Cijelu utakmicu za goste vrlo solidno odigrao je Dejan Lovren.